Spelkalendern
Bergsåker
Första start 14:45
LOPP
1
14:45
2
15:08
3
15:31
4
15:53
5
16:20
6
16:42
7
17:05
8
17:27
9
17:50
10
18:20
11
18:43
12
19:02

Banförhållande: Lätt bana

STL Klass II, Försök 5 i meeting 3 (Final Solvalla 29 maj)
3-åriga och äldre svenska 100.001 - 250.000 kr. Körsvenskrav kat. 1. Körsvenner födda 030417 eller tidigare.
2640 m. Voltstart.
Pris: 110.000-55.000-32.000-19.000-12.500-10.000-6.500-5.000 (8 priser)

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

2 Gogobet Sisu(FI)

Mats E Djuse

Mika Haapakangas

15.2g

2/2640 H 5 Scuderia Achillea Sisyfos Breeders AB, Sigtuna

2

8 Magnificent Tooma

Örjan Kihlström

Daniel Redén

15.2

8/2640 V 5 Stall Zet (Redén Daniel) Oxalis AB, Bromma

3

3 Kaj di Quattro

Rikard N Skoglund

Lina Tallberger

15.3

3/2640 V 4 Idealmaskin I Sverige AB, Norrtälje Stal Quattro V.O.F., Nederländerna

4

6 Again Kronos(FI)

Jorma Kontio
Mika Forss

Jonna Irri

15.4

6/2640 V 5 Team Again, Finland Allev. Kronos S.R.L. Soc Agr, Italien

5

4 Xtra G.T.

Tino Lindström

Tino Lindström

15.6

4/2640 V 5 Lindström Rainer, Örebro GJS Q-utveckling HB, Vallentuna

6

7 Berra Steel

Daniel Wäjersten

Daniel Wäjersten

16.2g

7/2640 V 4 Gunnar Olsson Hästtransporter AB Stall Steel Mountain HB, Långsele

7

12 Crescent

Sofia Frilén

Niklas Sköld

16.2

12/2640 H 6 Sköld Niklas & Öberg Carianne Sköld Niklas & Öberg Carianne

8

9 Aroshi

Robert Bergh

Robert Bergh

16.7

9/2640 V 4 Robert Bergh Travstall AB, Hajom Varps Gård AB, Strömstad

O

10 A.W.'s Fastlight

Ulf Ohlsson

Christian Månsson

u

10/2640 V 4 Stall Christian Månsson AB, Skellefteå Viklund Mats & Aretorn Ulla

O

11 Global Attention

Erik Adielsson

Jörgen Westholm

ug

11/2640 V 5 Firma Stall Attention Global Farm AB, Nacka Strand

d

1 Voltaire P.Hill

Per Lennartsson

Robert Bergh

ug

1/2640 V 4 Robert Bergh Travstall AB, Hajom Possible Horse's AB, Stöde

Struken

5 O.K.Nalan

Björn Goop

Gunnar Bertilsson - 5/2640 V 5 Bertilsson Gunnar, Piteå Danielsson Åke, Ljungbyholm