Spelkalendern
Bergsåker
Första start 14:45
LOPP
1
14:45
2
15:08
3
15:31
4
15:53
5
16:20
6
16:42
7
17:05
8
17:27
9
17:50
10
18:20
11
18:43
12
19:02

Banförhållande: Lätt bana

STL Diamantstoet, Försök 6 i meeting 3 (Final Solvalla 29 maj)
3-åriga och äldre ston 75.001 - 1.440.000 kr. Körsvenskrav kat. 1. Körsvenner födda 030417 eller tidigare.
2140 m. Tillägg 20 m vid vunna 160.001 kr, 40 m vid 480.001 kr
Pris: 110.000-55.000-32.000-19.000-12.500-10.000-6.500-5.000 (8 priser)

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

7 Beauty Wind

Björn Goop

Björn Goop

14.4

5/2160 S 4 Stins Jan, Nederländerna Gefin & Ele SRL, Italien

2

9 Juvelens Miss F.

Kim Eriksson

Jakob Croon

14.4

7/2160 S 5 cadcal Westerback I&I AB, Sollentuna Westerback Kenneth, Sollentuna

3

1 Xanthis Fantasy

Rikard N Skoglund

Fredrik Wallin

15.2

1/2140 S 4 Easy KB, Uppsala Flenmo Egendom AB, Mellösa

4

6 Gitte Silvåkra

Troels Andersen

Liselotte Olsson

14.5g

4/2160 S 6 Travprinsessan AB, Kungsängen Nielsen Jens Aage, Danmark

5

4 Lovely O.O.

Robert Bergh

Robert Bergh

14.6

2/2160 S 5 Ottosson Per, Töreboda Opander Claes & Susanne, Ottosson Per

6

10 Listas Thaitanic

Ove A Lindqvist

Lars Holm

14.6

8/2160 S 5 Holm Lars, Ljustorp Listaskogens Stuteri AB, Uddevalla

7

12 Kate Baldwin(NL)

Tomas Pettersson

Sybille Tinter

14.6

10/2160 S 4 Bornmann Hans Ulrich, Tyskland Ebbinge A, Nederländerna

8

2 Lyckans Marre

Per Lennartsson

Stefan Arvidsson

15.4

2/2140 S 4 Ryhed Idrott & Rehab AB, Rewelj Leif Nordvall Per, Bromma

O

8 Anna Mauds Lassie

Oskar Kylin Blom

Oskar Kylin Blom

14.8

6/2160 S 5 AB Kungsholmen Hästar & Eriksson A AB Kungsholmen Hästar, Stockholm

O

14 Divine

Erik Adielsson

Anna Österberg

14.1

1/2180 S 9 Firma EquiPro & Odén Cecilia Backman Leif & Johansson Lotta

O

5 B.W.T.Devil(FI)

Magnus A Djuse

Mika Haapakangas

14.8

3/2160 S 6 Kärkkäinen Martti & Pirjo, Finland Hagalund Trotters Oy, Finland

O

11 Heavenly May

Ulf Ohlsson

Thomas Lönn

15.0

9/2160 S 5 Zola Budd Trav HB, m fl (Lönn Thomas) Zola Budd Trav HB & Lönn Thomas

O

15 Patricia Zaz

Jimmy Dahlman

Jimmy Dahlman

14.4

2/2180 S 8 Kings Arms i Avesta AB Haydo Haido, Avesta

d

13 Global Worthy

Mats E Djuse

Markus Pihlström

14g

11/2160 S 6 Benihana AB, m fl Global Farm AB, Nacka Strand

d

3 Lyckans Cash

Örjan Kihlström

Stefan Arvidsson

kubug

1/2160 S 7 Ryhed Idrott & Rehab AB, m fl Ryhed Idrott & Rehab AB & XC Invest AB