Spelkalendern
Bergsåker
Första start 14:45
LOPP
1
14:45
2
15:08
3
15:31
4
15:53
5
16:20
6
16:42
7
17:05
8
17:27
9
17:50
10
18:20
11
18:43
12
19:02

Banförhållande: Lätt bana

STL Klass I, Försök 5 i meeting 3 (Final Solvalla 29 maj)
3-åriga och äldre 250.001 - 500.000 kr. Körsvenskrav kat. 1. Körsvenner födda 030417 eller tidigare.
1640 m. Autostart. 12 startande.
Pris: 110.000-55.000-32.000-19.000-12.500-10.000-6.500-5.000 (8 priser)

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

4 Fighter Lady(CH)

Rikard N Skoglund

Kevin Gondet

11.4a

4/1640 S 6 Gondet Kevin, Tystberga Humbert Andre, Schweiz

2

5 Bone Hard Flash

Petter Lundberg

Björn Röcklinger

11.5a

5/1640 V 5 Röcklinger Trav AB(Demmers M.), m fl Gustafsson Tobias J, Fjärdhundra

3

9 Power Blaster

Mika Forss

Roni Paldan

11.7a

9/1640 H 4 Pietilä Pentti, Finland Ferreri Marino, Brandbergen

4

2 Cash Cowboy

Peter G Norman

Peter G Norman

11.8a

2/1640 V 5 Gate 68 AB, Sollentuna Deseks AB, Vara

5

7 Dollar Hornline

Robert Bergh

Robert Bergh

12.7ag

7/1640 V 9 Joakim Claesson AB & Lindberg Therese AB Hornline, Västervik

d

6 Amorcer Levallo

Ulf Ohlsson

Petri Salmela

2ag

6/1640 V 5 K M Hästfarm i Holm AB Oy LeVallo Ab, Finland

d

10 Mister Donald

Björn Goop

Björn Goop

7ag

10/1640 V 5 Ecurie Jean-Pierre Barjon, Frankrike Ecurie Jean-Pierre Barjon, Frankrike

d

1 Choco Garline

Linda Sedström

Magnus Jernemyr

kub8ag

1/1640 V 7 Stall SEFREMA HB, Ludvika Wallin Magnus, Hudiksvall

d

8 Enge Eros

Torbjörn Jansson

Lars-Ove Forslund

9ag

8/1640 V 5 Forslund Lars-Ove & Eriksson Peter Eriksson Per-Johan & Ylwa

d

3 Deal Done Zet

Örjan Kihlström

Daniel Redén

uag

3/1640 V 5 Stall Zet (Redén Daniel) Brixton Medical AB, (Redén Daniel)

Struken

11 Ole

Tomas Pettersson

Hans-Owe Sundberg - 11/1640 V 6 Valbonne HB, Tumba Stall Fri HB, Stånga

Struken

12 Bolt Kronos

Erik Adielsson

Svante Båth - 12/1640 H 4 KB Capulus Horses, Kullavik Allev. Kronos S.R.L. Soc Agr, Italien