Spelkalendern
Bergsåker
Första start 18:20
LOPP
1
18:20
2
18:42
3
19:05
4
19:30
5
19:52
6
20:14
7
20:36
8
20:56
9
21:15
10
21:33

Colabitoil - Bergsåkers B-tränarserie - Final - K150
3-åriga och äldre högst 900.000 kr i B-träning. I oavbruten B-träning fr.o.m. 210622, körda av B- eller K- licensinnehavare. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner födda 030722 eller tidigare med högst 150 sulkylopp under 2020.
2140 m. Tillägg 20 m vid vunna 145.001 kr, 40 m vid 360.001 kr
Pris: 50.000-25.000-13.000-10.000-7.500-(5.500)-(3.500) kr.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

6 Whispering Pines

Jessika Sidbäck

Isabelle Welander

15.9

3/2160 V 7 Stall Bergsåkers Travskola Lasses Hästsport AB, Boden

2

1 Surprise Lily(FI)

Tamara Skutnabb

Tamara Skutnabb

16.7

1/2140 S 6 Jalohepo Oy, Finland Jalohepo Oy, Finland

3

13 Vincent Chase

Jennifer Persson

Jennifer Persson

15.8

5/2180 V 7 Vincenten HB, Sigtuna Pettersson Lars & Susanne

4

15 Viktor Barsk

Erica Nordlander

Erica Nordlander

15.9

7/2180 V 12 Stall Dumbo Leknes Hans & Gröttan Kristin, Norge

5

12 Listas Thaitanic

Jimmy Jonsson

Lars Holm

16.1

4/2180 S 5 Holm Lars, Ljustorp Listaskogens Stuteri AB, Uddevalla

6

9 Ripkin Joe

Jonas Karlsson

Jonas Karlsson

16.1

1/2180 V 7 Karlsson Jonas, Umeå Möttönen Åsa, Finland

7

10 Lugnets Sardonyx

Magnus Nilsson

Magnus Nilsson

16.3

2/2180 V 9 Team Easy Place HB, Söderhamn Goop Olle & Annika

O

7 Laurenti

Kjell Svanstedt

Benny Grafström

17.7

4/2160 S 6 Grafström Benny, Sundsvall Adler Hans, Nossebro

O

11 Mycrazydream

Malin Strinnlund

Malin Strinnlund

17.7g

3/2180 V 7 Qvickstart HB, Umeå Lundängen Invest AB, Hjo

O

14 Whitsun Madonna

Erika Rosén Eriksson

Tina Loft

18.2

6/2180 S 6 Loft Tina & Per-Arne, Söderberg K & E Johansson Solveig, Frösön

O

8 Overpaid

Bo Eklöf

Rickard Smidt

19.0

5/2160 H 6 AB Royal Club, Stockholm Smidt Tord, Stockholm

O

3 P.S.Felix

Lars Nylander

Lars Nylander

u

3/2140 V 5 Nyek HB & Johansson Ivar Stall HL AB, Älta

O

2 True Gift

Mats Bäckström
Lisa Gilljam

Mats Bäckström

ug

2/2140 V 6 Mats Bäckström AB, m fl Lindgren Paul, Degerfors

d

4 Whitsun Eve

Vincent Eliasson

Erika Melin

kub0g

1/2160 S 8 Kårvall Magnus & Stall Dansa In KB Forsberg Jenny, Sörberge

Struken

5 Mogge Hall

William Strand

Ricky Eklund - 2/2160 V 6 Ardbeg HB, Köpmanholmen Easy KB, Uppsala