Spelkalendern
Bergsåker
Första start 18:20
LOPP
1
18:20
2
18:42
3
19:04
4
19:26
5
19:48
6
20:10
7
20:41
8
21:03
9
21:27
10
21:45
11
22:03

Medelpads Hästavelsförenings Avelslopp - Norrlands Elitserie, försök - Stolopp - Spårtrappa
3-åriga och äldre svenska och norska kallblodiga ston 150.001 - 350.000 kr. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner födda 040923 eller tidigare.
2140 m. Autostart. 15 startande. Spår efter startsumma där häst med lägst startprissumma får spår 1 osv, enligt följande ordning spår 1,2,3,4,5,6,9,10,7,11,8,13,12,14,15. Spårförbehåll ej tillåtet.
Pris: 50.000-25.000-13.000-10.000-7.500-(5.500)-(3.500) kr. Lägst 1.500 kr till alla tävlande.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

7 Ragnhild W.M.

Öystein Tjomsland

Öystein Tjomsland

26.4a

7/2140 S 4 Malågne AB, m fl Ahlinder Thomas & Margareta, Melin Per

2

6 Pysola

Martin Lundahl

Martin Lundahl

27.1ag

6/2140 S 6 Lundahl Martin, Liden Torstemo Bo, Hackås

3

14 Björli Frida

Kenth Åkerlund

Kurt Borgström

27.3a

14/2140 S 7 Borgström Kurt, Jättendal Björlia Veterinär og Avlsstasjon,Norge

4

2 Röluvan

Ingvar Nyberg

Göran Nyberg

27.3a

2/2140 S 8 Nyberg Göran & Eriksson Ingegerd Nyberg Göran & Eriksson Ingegerd

5

13 Klack Sigrid

Oskar Kylin Blom

Joakim Reiser

28.1a

13/2140 S 5 Stall Klacken AB, Järvsö Olsson Jessica & Reiser Joakim

6

9 Gullviva

Tamara Skutnabb

Svante Bergqvist

28.3a

9/2140 S 10 Bergqvist S, Toresson H & Nilsson I Larsson Torgny, Malmköping

7

3 G.G.Svea

Robert Wilhelmsson

Robert Wilhelmsson

28.4a

3/2140 S 4 Johansson Madelene, m fl Larsson Per-Erik, Björklinge

0

12 Bork Linda

Per Linderoth

Lars Göran Eng

28.6ag

12/2140 S 6 Eng Lars Göran, Ljusdal Eng Lars Göran & Björk Ingegerd

0

5 Klack Astrid

Hanna Reiser

Joakim Reiser

29.0a

5/2140 S 5 Stall Klacken AB, Järvsö Olsson Jessica & Reiser Joakim

0

1 Govilja Viking

Jan Ove Olsen

Jan Ove Olsen

29.8a

1/2140 S 6 Johman H B, Matfors Johman HB & Byström Eje

0

8 Wik Viktoria

Henrik Svensson

Jerker Bjurman

30.7ag

8/2140 S 4 Stall Framgångssaga Wik Martin, Norge

d

15 Lille Fröken Stöen(NO)

Mats E Djuse

Jan-Olov Persson

7ag

15/2140 S 6 Stall Kutterspån HB, Gävle Kivle Kristine Stöen, Norge

d

11 Edeviva

Hanz Johansson

Hanz Johansson

kub8a

11/2140 S 11 Johansson Hanz, Bispgården Johansson Hanz, Bispgården

d

4 Guli Kajsa

Ove A Lindqvist

Mats Gällerstedt

13ag

4/2140 S 4 Gällerstedt Mats & Nilsson Ernst Andersson F & HB Anderssons Hästar

d

10 Minemaj

Micael Melander

Anders Hafstad

uag

10/2140 S 4 Stall Hafstad HB, Brunflo Hafstad Margareta, Brunflo

Välj spelbolag