Spelkalendern
Bergsåker
Första start 12:20
LOPP
1
12:20
2
12:42
3
13:04
4
13:26
5
13:47
6
14:07
7
14:27
8
14:46

Banförhållande: Något tung bana

Sleipner Bergsåkers Månadstäcke - Spårtrappa - Stolopp
3-åriga och äldre svenska och norska kallblodiga ston 150.001 - 500.000 kr. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner födda 041130 eller tidigare.
2140 m. Autostart. 15 startande. Spår efter startsumma där häst med lägst startprissumma får spår 1 osv, enligt följande ordning spår 1,2,3,4,5,6,9,10,7,11,8,13,12,14,15. Spårförbehåll ej tillåtet.
Pris: 30.000-15.000-10.000-6.800-5.900-(5.000)-(3.000) kr. Lägst 1.500 kr till alla tävlande.

PLAC.HÄST/KUSKTRÄNARETIDSPÅR/DISTKÖNÅLDERÄGAREUPPFÖDARE

1

1 Solstjärna A.C.

Mats E Djuse

Britt-Marie Häggkvist

28.5a

1/2140S6 Häggkvist Britt-Marie & Sandgren Kurt Rosengren Anders & Carina

2

3 Guli Kajsa

Mats Gällerstedt

Mats Gällerstedt

28.6a

3/2140S4 Gällerstedt Mats & Nilsson Ernst Andersson F & HB Anderssons Hästar

3

6 Minea

Micael Melander

Anders Hafstad

29.3a

6/2140S5 Stall Hafstad HB, Brunflo Hafstad Margareta, Brunflo

4

5 Sikvelands Stjerna

Johanna Stark

Jan-Olov Åberg

29.4a

5/2140S10 Easy KB, Uppsala Sikveland Norodd, Norge

5

10 Alf Ann

Lars-Erik Karlsson

Lars-Erik Karlsson

29.6a

10/2140S11 Karlsson Lars-Erik, Järvsö Karlsson Lars-Erik, Järvsö

6

13 Flaga

Jan-Olov Åberg

Jan-Olov Åberg

29.6a

13/2140S10 Åberg Jan-Olov, Bollnäs Persson Per-Gunnar, Järvsö

7

11 Ronja N.N.

Stig Jarle Röste

Stig Jarle Röste

30.0ag

11/2140S7 Löfstrand Maria, Gnarp Löfstrand Maria, Gnarp

0

9 Månsaga

Daniel Wäjersten

Jennifer Eriksson

30.8a

9/2140S8 Eriksson Jennifer, Peter & Elisabet Persson Jan-Olov, Hudiksvall

0

2 Hallsta Melodi

Caroline Melin

Magnus O Jonsson

31.9a

2/2140S9 Jonsson Magnus O, Indal Jonsson Magnus O, Indal

0

15 Kaksi

Henrik Svensson

Mikael Björklund

32.0a

15/2140S9 Björklund Mikael, Fåker Björklund Karl-Erik, Brunflo

0

4 Edeviva

Hans Bergh

Hanz Johansson

32.0a

4/2140S11 Johansson Hanz, Bispgården Johansson Hanz, Bispgården

0

14 Rote Lin

Malin Viklund

Josefin Olofsson

32.5ag

14/2140S9 Olofsson J, E, M, P & E W-Ord AB, Umeå

0

7 Sundbo Grann

Robert Skoglund

Robert Skoglund

ua

7/2140S5 Sundbo El AB, Söderhamn Sundbo El AB, Söderhamn

Struken

8 Bato Tösen

Ulf Ohlsson

Stefan Edin - 8/2140S4 Stall Bato Tösen Hennersson Barbro & Tomas

Struken

12 Tekno Jerva

Jimmy Jonsson

Öystein Tjomsland - 12/2140S4 Jonsson Jimmy, m fl Arnells Maria, Alfta

Välj spelbolag