Spelkalendern
Bergsåker
Första start 18:20
LOPP
1
18:20
2
18:42
3
19:05
4
19:30
5
19:52
6
20:14
7
20:36
8
20:56
9
21:15
10
21:33

Banförhållande: Lätt bana

P21-lopp
3-åriga och äldre högst 115.000 kr med högst 500 poäng. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner födda 050202 eller tidigare.
2140 m. Autostart. 12 startande.
Pris: 15.000-7.500-5.500-4.500-3.800-3.000-3.000-3.000 kr (8 priser). Lägst 1.500 kr till alla tävlande.

PLAC.HÄST/KUSKTRÄNARETIDSPÅR/DISTKÖNÅLDERÄGAREUPPFÖDARE

1

1 Juve Avanti

Patrick Wickman

Per-Erik Ulander

17.3a

1/2140V5 Pedu HB & Nyråviken Konsult HB Ekström Robert & Pia

2

11 Single Operation

Per Linderoth

Anders Wallin

17.4a

11/2140S5 Anders Wallin AB, Sundsvall Stefan T.Z. Melander HB, Enköping

3

7 Emperor Godiva

Peter Eriksson

Mikael Cedergren

17.5a

7/2140V6 Godiva AB, Bjärred Godiva AB, Bjärred

4

12 Prince of April

Micael Melander

Lennart Frölander

17.6a

12/2140V5 Frölander Linda & Edin Gunnar Nord Robert & Clevesköld L-E

5

3 Little Patrick(NO)

Ulf Ohlsson

Öystein Tjomsland

17.7a

3/2140V6 Guttormsen Rune, Norge Gentz Friedrich, Tyskland

6

8 Jolie Liss

Henrik Svensson

Henrik Svensson

17.7a

8/2140S5 Bygg o Varu Akuten AB, Gällö Nordlöf Sandra, Brunflo

7

5 Catherine P.Hill

Hans Bergh

Håkan Berggren

17.8a

5/2140S7 Berggren Håkan, Berglund A & A Possible Horse's AB, Sundsvall

8

6 Flash W.F.

Brage Hansen

Brage Hansen

18.5ag

6/2140V5 Törnblom Karl, Söråker WF Förvaltning AB, Boden

0

2 Marres Olga

Mats E Djuse

Per-Olov Sellén

18.6ag

2/2140S5 Sellén Per-Olov, Erik, Jan O & Lars Sellén Jan O, Sellén P-E & Pihlström N

0

9 Danke Schön

Caroline Melin

Raine Dahlberg

19.0a

9/2140S10 Dahlberg Raine, Indal Knutsson Trotting AB, Göteborg

0

10 Global Credibility

Elisabeth Lundholm

Elisabeth Lundholm

19.7ag

10/2140V5 Never Ending Holiday AB, Nordingrå Global Farm AB, Nacka Strand

d

4 Jab's Furious

Lucas H Vikström

Bertil Johansson

12ag

4/2140V6 Johansson Bertil & Annica Johansson Bertil & Annica

Välj spelbolag