Spelkalendern
Boden
Första start 18:25
LOPP
1
18:25
2
18:48
3
19:10
4
19:35
5
19:57
6
20:19
7
20:41
8
21:03
9
21:25

3-åriga och äldre 20.000 - 225.000 kr. Körsvenskrav kat. 2.
1640 m. Autostart.
Pris: 25.000-12.500-8.500-6.500-5.500-4.500-(1.500)-(1.000) kr.

# HÄST/KUSK TRÄNARE FORMRAD SPÅR/DIST REKORD STARTSUMMA SKOR VAGN KÖN ÅLDER FAR MOR ÄGARE UPPFÖDARE

1

Il Vero Alfredo

Per Gustafsson

Per Gustafsson 6-0-3-1-2 1/1640 1:18.0l 167.100 V 6 Orlando Vici Quiche Gustafsson Per & Wiklund Ann-Sofie Grunditz Magdalena & Staaf Bernt

2

Weasel W.F.

Roger Nilsson

Madelene Wikstén 6-0-1-6-0 2/1640 1:17.1m 148.300 Svensk V 5 Wellino Boko Viktoria West Wiksten Madelene & Anita Wikstén Madelene, Boden

3

Fairstorm(FI)

John Östman

Ari Aatsinki 0-0-6-1-0 3/1640 1:16.2l 187.246 V 6 Fairview White Fish Salmela Assari & Erkki, Finland Salmela Assari & Erkki

4

Grimaldi

Hanna Olofsson

Gunnel Fredriksson 0-3-0-d-3 4/1640 1:16.1m 138.000 Svensk V 7 Olimede Glory Woman Stall Lag Lasses Hästsport AB, Boden

5

Bamse Å.

Mikael Lindqvist

Jan Lindström 4-8-2-2-7 5/1640 1:15.7ak 172.200 Hybrid V 7 Pampino Whinny Eagle Lindström Jan & Helén Ådö Säteri AB (Riesterer U)& Nilsson C

6

Judgetrouble

Jorma Särkiniva

Jorma Särkiniva k-4-3-4-  6/1640 1:16.1m 138.000 V 6 Judge Joe Lookingfortrouble HB Team Action Norra Sunderbyn, m fl Kokkoparta KB & Gottgrisen KB

7

Eurythmic(FI)

Antero Heinonen

Petri Salmela 8-5-5-2-7 7/1640 *1:18.1l 181.207 Hybrid V 5 Like Di Poggio Eurydike Talli Koivuhaka Oy, Finland Lempinen Jouni, Finland

8

Gigolo Sisu

Jonny Länsimäki

Petri Salmela 4-4-5-0-0 8/1640 1:16.1m 192.000 Hybrid V 4 Beer Summit Allamerican Breeze Winterstein Racing Stable Sisyfos Breeders AB, Sigtuna

9

Farao Am

Ove A Lindqvist

Jan Hällgren d-0-3- -  9/1640 1:18.9l 121.400 Svensk V 5 Gift Kronos Universal Goddess Hällgren Jan & Norsten Katrin Am Bloodstock AB, Stockholm

10

A.W.'s Kicklight

Peter Wikström

Mats Viklund 4-8-3-2-7 10/1640 1:19.6m 120.500 Svensk V 5 Nu Pagadi Zandra C. Viklund Mats & Aretorn Ulla Viklund Mats & Aretorn Ulla

11

Maxi

Jens Eriksson

Christine Axelsson 0-8-1-0-4 11/1640 1:16.7m 164.600 Amerikansk S 4 Pastor Stephen Making Waves Axelsson Christine & Stokke Konsult AB Djuricic Ivana, Serbien

12

Yoshi Ness

Jens Nilsson

Tomas Worrsjö 3-5-0-5-3 12/1640 1:17.6m 140.000 Svensk V 6 Hövding Lavec Mon Amie Ness Worrsjö Tomas & Elisabeth Worrsjö Tomas & Elisabeth