Spelkalendern
Boden
Första start 18:25
LOPP
1
12:20
2
12:42
3
13:04
4
13:26
5
13:47
6
14:07
7
14:27
8
14:46
9
15:05

Spårtrappa
3-åriga och äldre 18.000 - 85.000 kr. Körsvenskrav kat. 2.
2140 m. Autostart. 15 startande. Spår efter startsumma där häst med lägst startprissumma får spår 1 osv, enligt följande ordning spår 1,2,3,4,5,6,9,10,7,11,8,13,12,14,15. Spårförbehåll ej tillåtet.
Pris: 25.000-12.500-8.500-6.500-5.500-4.500-(1.500)-(1.000) kr.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

13 Merrimac S.G.

Roger Nilsson

Roger Nilsson

16.3a

13/2140 H 4 Sollunda Gård AB, Örnsköldsvik Sollunda Gård AB, Örnsköldsvik

2

9 Zola Soft

Kari Alapekkala

Kari Alapekkala

16.4a

9/2140 S 4 Team Softis Anva Hästvård HB, Lidköping

3

7 Florianne

Christian Månsson

Fredrik Morén

17.1a

7/2140 S 4 Morén Allan, Skellefteå Morén Allan, Skellefteå

4

3 Arctic Iceman(FI)

Toni Granath

Toni Granath

17.5a

3/2140 V 6 Granath Päivi, Finland Granath Päivi, Finland

5

11 Diva Å.

Mikael Lindqvist

Mikael Lindqvist

17.9a

11/2140 S 5 Roby InnovationAB& Lindqvist ServiceAB Ådö Säteri AB, Bro (Riesterer Ulrika)

6

6 Golf Journey(FI)

Jorma Särkiniva

Ari Aatsinki

18.1ag

6/2140 V 4 Versutalli, Finland Taipale Heikki, Finland

7

2 Roadtripper(FI)

Kaarlo A Palojärvi

Hanna Kariniemi

18.1a

2/2140 V 6 Ylinampa Satu & Kimmo, Finland Vanne Markus, Finland

8

14 Wall Street Neo

John Östman

Peter Sundström

18.2a

14/2140 V 6 Sundström Peter, Piteå Olsson Mats & Cecilia

O

10 Kung Will

Tommy Berglund

Tommy Berglund

18.5a

10/2140 V 8 Berglund Tommy, Arvidsjaur Olsson Johan, Uddevalla

O

8 Topgun

Magnus A Djuse

Lars Marklund

18.8a

8/2140 V 7 Olovsson Roland,Marklund Fredrik& Lars Marklund Lars & Olovsson Roland

O

4 Girl on Fire

Hanna Ranta

Hanna Ranta

19.4a

4/2140 S 4 Pajalalyktan AB & Ranta Hanna Fagerberg Magnus & Erlandsson Jennie

O

1 Moonlight Diamond(FI)

Petteri Joki

Jonna J. Sarkkinen

21.4ag

1/2140 S 7 Heinonen Jorma, Finland Finsk Uppfödare

d

5 Big Dreams

Hanna Olofsson

Gunnel Fredriksson

.ag

5/2140 V 4 Stall Lag Lasses Hästsport AB, Boden

d

12 Duke of Mine

Jaakko Alamäki

Jaana Törmänen

.ag

12/2140 V 5 Törmänen Jaana & Kalliola Heli Sällström Peter & Susanne

Struken

15 Captain Cruise(FI)

Jonny Länsimäki

Jonny Länsimäki

.a

15/2140 V 6 Captain Stable, Finland Haapoja Esa, Finland