Spelkalendern
Boden
Första start 18:30
LOPP
1
18:30
2
18:53
3
19:20
4
19:43
5
20:05
6
20:26
7
20:46
8
21:06
9
21:26
10
21:46
11
22:02

3-åriga och äldre högst 75.000 kr. Körsvenskrav kat. 2.
2140 m. Tillägg 20 m vid vunna 25.001 kr
Pris: 40.000-20.000-11.000-7.500-6.400-(5.400)-(1.500) kr.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

8 Leave Your Sox On

Ulf Ohlsson

Petri Salmela

16.6

3/2160 V 4 Mannberg Elisabeth, Daniel & Thomas Le Plus Beau AB & Campiglio AB

2

5 Glamour du Desert

Hanna Olofsson

Gunnel Fredriksson

17.3

5/2140 V 4 Stall Lag E.A.R.L. Ecurie de Clair de Lune

3

2 Katshing Zon

Peter Wikström
Leif Eriksson

Lage Berglund

17.5

2/2140 S 5 Stall Regent i Skellefteå AB Ohlzon Torbjörn & Madelen

4

4 Mindyourcopy W.F.

Robert Bergh
Mika Forss

Madelene Wikstén

17.5

4/2140 V 4 Stall WF, Boden WF Förvaltning AB, Boden

5

15 Lucias Dotter

Mats E Djuse

Lars Marklund

17.1

10/2160 S 4 Stall Belona Nyström Carl-Eric, Luleå

6

1 Liberte d'Inverne

Frida Simonsson

Frida Simonsson

17.9

1/2140 S 5 Stall Frida Simonsson HB, Boden Bard Alexander & Bermsjö Ulrich

7

9 Arctic Iceman(FI)

Toni Granath

Toni Granath

17.2

4/2160 V 6 Granath Päivi, Finland Granath Päivi, Finland

O

6 Blackjack Bonanza(NO)

Tina Lagesen

Tina Lagesen

17.4

1/2160 V 6 Ingebrigtsen Sofie G, Norge Gjerstad Julie-Ann & Elisabeth

O

11 Wreck it Ralph

Christian Månsson

Christian Månsson

17.5g

6/2160 V 4 Östlund Alexandra, Kusmark Östlund Alexandra & Einarsson Ola

O

10 Fast'nfurious Sisu

Krister Söderholm

Aarre Seppälä

17.7

5/2160 V 5 Seppälä Aarre, Sangis Sisyfos Breeders AB, Sigtuna

O

13 Topgun

Magnus A Djuse

Lars Marklund

17.8

8/2160 V 7 Olovsson Roland,Marklund Fredrik& Lars Marklund Lars & Olovsson Roland

O

3 Higuain Boko

Henrik Näsvall

Angelica Boqvist

19.7g

3/2140 V 6 Boqvist Angelica & Emma Boko Stables Holland BV, Nederländerna

O

14 Flirtin Viktoria

Oskar Florhed

Ola Eriksson

19.2g

9/2160 S 6 Eriksson Anna & Ola Eriksson Anna & Ola

d

7 Girl on Fire

Hanna Ranta

Hanna Ranta

.g

2/2160 S 4 Pajalalyktan AB & Ranta Hanna Fagerberg Magnus & Erlandsson Jennie

Struken

12 Golf Journey(FI)

Jorma Särkiniva

Ari Aatsinki

.

7/2160 V 4 Versutalli, Finland Taipale Heikki, Finland