Spelkalendern
Boden
Första start 18:30
LOPP
1
18:30
2
18:53
3
19:20
4
19:43
5
20:05
6
20:26
7
20:46
8
21:06
9
21:26
10
21:46
11
22:02

Ung i Norr - Treåringslopp Ston
3-åriga ston högst 150.000 kr. Körsvenskrav kat. 2.
2140 m. Tillägg 20 m vid vunna 50.001 kr
Pris: 40.000-20.000-15.000-10.500-7.000-5.500-5.000-5.000 (8 priser)

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

2 Rally Ida

Mats E Djuse

Gunnar Bertilsson

15.9

2/2140 S 3 Bertilsson Gunnar & Bergström Maria Tesch Power KB, Bro

2

13 Liquify'em

Ove A Lindqvist

Ann-Catrin Frisk

15.4

6/2160 S 3 Frisk Ann-Catrin, Skellefteå Em Stables AB, Sigtuna

3

7 Orlandina

Magnus A Djuse

Petri Salmela

16.9

7/2140 S 3 Raatikainen Anne m fl ( Salmela Petri) Team SMH Trav HB & Team Guje KB

4

10 Icegirl L.A.

Hanna Olofsson

Gunnel Fredriksson

16.5

3/2160 S 3 Stall Lag Lasses Hästsport AB, Boden

5

8 Vendetta Face

Sandra Eriksson

Madelene Wikstén

17.5g

1/2160 S 3 Stall WF, Boden Kolgjini Lutfi & Svensson Anna

6

9 Honesty Sisu

Mika Forss

Petri Salmela

17.5

2/2160 S 3 PS Horse AB (Salmela Petri), m fl Sisyfos Breeders AB, Sigtuna

7

11 Her Highness Sisu

Antero Heinonen

Petri Salmela

17.7

4/2160 S 3 PS Horse AB (Salmela Petri), Boden Sisyfos Breeders AB, Sigtuna

8

1 Digital Formula

John Östman

Gabriella Laestander

18.6g

1/2140 S 3 Pettersson Bert, Skellefteå Stefan T.Z. Melander HB, Enköping

O

12 Lara Luca(FI)

Ulf Ohlsson

Petri Salmela

.g

5/2160 S 3 KaimaCom Oy, Finland KaimaCom Oy, Finland

d

6 Aurora Sund

Rikard N Skoglund

Markus Pihlström

.g

6/2140 S 3 Stall Invito (Pihlström Markus) Larsson Björn, Sigtuna

d

4 B.G.Emma

Hemmi Salminen

Hemmi Salminen

.g

4/2140 S 3 Bjurman Therese & Andersson Sven-Arne Lantz Tomas, Lundsbrunn

Struken

3 Bearprime

Robert Bergh

Robert Bergh

.

3/2140 S 3 In the Zone AB, Bromma Alebäcks Stuteri AB, Lidköping

Struken

5 Explosive Girl

Jenny Engfors

Gunnel Fredriksson

.

5/2140 S 3 Stall Lag Lasses Hästsport AB, Boden