Spelkalendern
Boden
Första start 12:20
LOPP
1
12:20
2
12:42
3
13:04
4
13:26
5
13:47
6
14:07
7
14:27
8
14:46
9
15:05

Spårtrappa
3-åriga och äldre 60.000 - 200.000 kr. Körsvenskrav kat. 2.
2140 m. Autostart. 15 startande. Spår efter startsumma där häst med lägst startprissumma får spår 1 osv, enligt följande ordning spår 1,2,3,4,5,6,9,10,7,11,8,13,12,14,15. Spårförbehåll ej tillåtet.
Pris: 25.000-12.500-8.500-6.500-5.500-4.500-(1.500)-(1.000) kr.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

4 Leave Your Sox On

Mika Forss

Petri Salmela

14.5a

4/2140 V 4 Mannberg Elisabeth, Daniel & Thomas Le Plus Beau AB & Campiglio AB

2

12 Dreams Patric

Jens Eriksson

Boo Lindahl

15.5a

12/2140 V 6 Lindahl Boo, Burträsk Lindahl Boo, Burträsk

3

8 Greenwich

Jorma Särkiniva

Enar Gustafsson

16.0a

8/2140 V 4 HB Team Action Norra Sunderbyn, m fl Levesque Pierre, Frankrike

4

6 Chevy to the Levy

Magnus A Djuse

Petri Salmela

16.0a

6/2140 V 4 Konepalvelu Erkco Oy, Finland AB Svensk Reklamfinans, Solna

5

9 Superman K.R.

Sandra Eriksson

Jenny Hassgren

16.1a

9/2140 H 9 Hassgrens Gård HB, Boden Lindgren Wilma, Boden

6

13 Spy Valley

Leif Eriksson

Leif Eriksson

16.4a

13/2140 V 7 Jansson Ovnell Anna, Fällfors Deseks AB, Vara

7

5 Blackie Lawless(FI)

John Östman

John Östman

16.6a

5/2140 V 10 Parviainen Anna, Finland Parviainen Anna, Finland

8

15 Sweet Näs

Antero Heinonen

Hampus Eriksson

16.8ag

15/2140 S 7 Spisen Trotting AB & Eriksson Anders Lindgren Håkan, Alingsås

O

3 Jersey Boko

Ove A Lindqvist

Jesper R Nilsson

17.1a

3/2140 S 4 Easy KB & Bro Byggnads AB Boko Stables Holland BV, Nederländerna

O

1 Hyacinth(FI)

Hanna Ranta

Hanna Ranta

17.3a

1/2140 S 6 Huittari Tapani & Ranta Hanna, Finland Ranta Hanna, Finland

O

2 Prime Star

Hanna Olofsson

Hanna Olofsson

17.9a

2/2140 S 4 Nordström Elin, P & E, Lindgren M Nordström Elin, Uppsala

O

14 Copertino V.W.

Mikael Lindqvist

Josefin Eriksson

17.9ag

14/2140 V 6 Eriksson Josefin & Lindqvist Mikael T.V.W. Consulting i Karlstad AB

O

10 Mooncake

Krister Söderholm

Lars Marklund

18.3ag

10/2140 V 9 Rotss AB, Hortlax Harvest Moon Stables AB, Piteå

d

7 Catching Fire

Frida Simonsson

Malin Sandman

.ag

7/2140 V 5 Sandman Malin, Boden Fagerberg Magnus & Erlandsson Jennie

Struken

11 Grimaldi

Jenny Engfors

Gunnel Fredriksson

.a

11/2140 V 7 Stall Lag Lasses Hästsport AB, Boden