Spelkalendern
Boden
Första start 12:20
LOPP
1
12:20
2
12:42
3
13:04
4
13:26
5
13:47
6
14:07
7
14:27
8
14:46
9
15:05

Spårtrappa
3-åriga och äldre 125.000 - 275.000 kr. Körsvenskrav kat. 2.
2640 m. Autostart. 15 startande. Spår efter startsumma där häst med lägst startprissumma får spår 1 osv, enligt följande ordning spår 1,2,3,4,5,6,9,10,7,11,8,13,12,14,15. Spårförbehåll ej tillåtet.
Pris: 25.000-12.500-8.500-6.500-5.500-4.500-(1.500)-(1.000) kr.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

12 Master Sånna

Hanna Olofsson

Hanna Olofsson

16.3a

12/2640 V 6 Travtränare Hanna Olofsson AB, Boden Happy People Racing AB, Tranås

2

13 Gun de Chanlecy

Mats E Djuse

Hanna Olofsson

16.7a

13/2640 H 4 Lasses Hästsport AB, m fl Jorion Claude, Frankrike

3

4 Greenwich

Jorma Särkiniva

Enar Gustafsson

16.7a

4/2640 V 4 HB Team Action Norra Sunderbyn, m fl Levesque Pierre, Frankrike

4

10 Wasa Rebel(FI)

Micael Melander

Aleksi Kytölä

17.3a

10/2640 V 6 Aho Matti, Finland Aho Matti, Finland

5

15 Whispering Pines

Jenny Engfors

Hanna Olofsson

17.4a

15/2640 V 6 Stall Lag Lasses Hästsport AB, Boden

6

14 Alpha Estate

Jens Eriksson

Jens Eriksson

17.4a

14/2640 S 5 Travtränare Jens Eriksson AB, m fl Team Walmann AB (Walmann Roger)

7

3 Xigaro Bay

Stefan Johansson
Katariina Palomäki

Hampus Eriksson

17.7a

3/2640 V 6 Spisen Trotting AB & Eriksson Anders Bredelius Hans, Tråvad

8

8 One For You(FI)

Krister Söderholm

Aleksi Kytölä

17.7a

8/2640 V 6 Puranen Saara, Finland Sipilän Tila, Finland

O

11 Weasel W.F.

Antero Heinonen

Madelene Wikstén

17.7a

11/2640 V 5 Wiksten Madelene & Anita Wikstén Madelene, Boden

O

5 Tabriz Frontline

Lisa Wikström

Lars J Wikström

17.8a

5/2640 V 8 Wikström Lars J, Britta, Niklas & Lisa Bollnäs Hästuppfödning AB

O

7 Aphex A.F.

Leif Eriksson

Lars Marklund

18.1a

7/2640 V 8 Andersson Elisabeth, Piteå Gustafsson Fred & Öhlund Anders

O

9 Gambling Face(FI)

Ove A Lindqvist

Olli Timonen

18.4a

9/2640 V 4 Timonen Olli, Finland Eriksson Ulf & Kolgjini Lutfi

O

1 Catching Fire

Frida Simonsson

Malin Sandman

18.5ag

1/2640 V 5 Sandman Malin, Boden Fagerberg Magnus & Erlandsson Jennie

O

2 Merrimac S.G.

Magnus A Djuse

Roger Nilsson

18.9a

2/2640 H 4 Sollunda Gård AB, Örnsköldsvik Sollunda Gård AB, Örnsköldsvik

O

6 Helix

Nils Westerberg

Nils Westerberg

19.1a

6/2640 V 5 Stall NU HB, Hortlax Westerberg Nils, Ulrika & Alice