Spelkalendern
Boden
Första start 18:20
LOPP
1
18:20
2
18:42
3
19:05
4
19:30
5
19:52
6
20:14
7
20:36
8
20:56
9
21:15
10
21:33

Kalla Hästägarkannan
3-åriga och äldre svenska och norska kallblodiga. Körsvenskrav kat. 2.
2140 m. Tillägg 20 m vid vunna 135.001 kr, 40 m vid 225.001 kr, 60 m vid 370.001 kr, 80 m vid 605.001 kr, 100 m vid 1.200.001 kr
Pris: 100.000-50.000-25.000-13.500-8.500-(5.500)-(3.500) kr.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

15 Don Viking

Ove A Lindqvist

Stefan Dellbro

25.3

2/2240 V 11 Dellbro Stefan & Oskarsson Anneli Oskarsson Anneli, Vindeln

2

12 Hallsta Vinnex

Magnus O Jonsson

Magnus O Jonsson

27.1g

2/2220 V 12 Jonsson Magnus O, Indal Jonsson Magnus O, Indal

3

14 Guli Storm

Gustav Andersson

Gustav Andersson

26.5

1/2240 H 11 Stall Guli Andersson F & HB Anderssons Hästar

4

11 Forspärla

Jens Eriksson

Jan Gustavsson

27.3g

1/2220 S 9 Gustavsson Jan & Gustafsson Desiree Ekebjörk Elisabet, Ramvik

5

6 Laxfaks

Lise-Lotte Lindkvist

Lise-Lotte Lindkvist

29.4

4/2180 V 12 Lindkvist Lise-Lotte & Andresen Göran Menhammar Stuteri AB, Ekerö

6

13 Björlifant

Roger Nilsson

Roger Nilsson

28.2

3/2220 H 8 Adermalm Anita & Nilsson Roger Björlia Veterinär og Avlsstasjon,Norge

7

10 Jakob Faksen

Annalena Lindkvist

Annalena Lindkvist

30.9

4/2200 V 12 Lindkvist Annalena & Per Westerlund Mats & Laila

O

3 Hauan Odin(NO)

John Östman

John Östman

31.8

1/2180 H 5 Teppo Aimo, Finland Einang Morten, Norge

O

7 Vindbläsen

Antero Heinonen

Rainer Tuuliainen

31.1

1/2200 S 11 HB Stall R S Tuuliainen, Töre HB Stall R S Tuuliainen, Töre

O

2 Willmin

Jorma Särkiniva

Helmer Hedlund

32.8

1/2160 V 7 Helmer Hedlund HB & Hedlund Elsy Hansson Carl-Anders, Vallsta

d

4 Guldhagens Kevin

Christian Månsson

Christian Månsson

.g

2/2180 V 5 Stall Christian Månsson AB, Skellefteå Huber Guldhag Carola, Lövånger

d

1 Nygaards Solan

Magnus A Djuse

Lars Marklund

.g

1/2140 H 4 Lundgren Kenneth, Rimbo Huseby Torhild G. & Skoglund Vegard

d

9 Lex Odin

Nils Westerberg

Roger Nilsson

.g

3/2200 V 7 Stall O Gravdal Sander & Marte Mina, Norge

Struken

5 Jacko Pojken

Mats E Djuse

Johan Wikström

.

3/2180 V 11 Wikström Johan & Luthström Elisabeth Waljé Jonas & Pettersson Ingela

Struken

8 Järvsögrej

Per Gustafsson

Tage Hollström

.

2/2200 V 9 Hollström Johan & Camilla Hollström Johan & Camilla