Spelkalendern
Boden
Första start 12:20
LOPP
1
12:20
2
12:45
3
13:07
4
13:29
5
13:50
6
14:10
7
14:30
8
14:49

3-åriga och äldre svenska och norska kallblodiga högst 500.000 kr. Körsvenskrav kat. 2.
2140 m. Tillägg 20 m vid vunna 295.001 kr
Pris: 25.000-12.500-8.500-6.500-5.500-4.500-(2.000)-(2.000) kr.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

5 Rappodina

Krister Söderholm

Jerker Bjurman

30.4

2/2160 S 6 Stall Kiro AB, Skellefteå Dåbu Knut Erik, Norge

2

7 Storspjuver

Jens Eriksson

Jens Eriksson

31.5

4/2160 V 7 Travtränare Jens Eriksson AB, m fl Holmgren High Speed Logistics AB

3

12 Jerkla O.K.(NO)

Mikael Niva

Anna Niva

31.7

9/2160 S 8 Niva Anna & Hirvimäki N, Finland Vatnöy Olav K, Norge

4

1 Tin Gnist

Leif Eriksson

Leif Eriksson

32.6

1/2140 V 9 Eriksson Sara, Skellefteå Fjelltveit Martin & Totland Anne B

5

13 Guli Castor

Mats Gällerstedt

Mats Gällerstedt

31.8g

10/2160 V 8 Stall Lapp Brun KB, Tavelsjö Andersson F & HB Anderssons Hästar

6

11 Rote Lin

Hanna Olofsson

Josefin Olofsson

32.9g

8/2160 S 8 Olofsson J, E, M, P & E W-Ord AB, Umeå

7

2 Jacko Pojken

Roger Nilsson

Johan Wikström

34.5g

2/2140 V 12 Wikström Johan & Luthström Elisabeth Waljé Jonas & Pettersson Ingela

O

9 Järvsötekno

Jorma Särkiniva

Morgan Lindberg

35.0g

6/2160 V 7 Stall Prima Bravo Persson Jan-Olov, Hudiksvall

d

6 Laxfaks

John Östman

Lise-Lotte Lindkvist

2g

3/2160 V 13 Lindkvist Lise-Lotte & Andresen Göran Menhammar Stuteri AB, Ekerö

d

10 Norsjö Kongen

Tomi Haapio

Tanja Andersson

kub

7/2160 V 12 Andersson Tanja & Kylätie Toni Haldorsen Jorunn & Fjeldstad Jarle

d

14 Skaffer Elden

Micael Melander

Elisabet Risberg-Åström

11g

11/2160 H 14 Risberg-Åström Elisabet, Boden Hauge Even, Norge

Struken

3 Slotts Pila

Jessica Lindgren

Jessica Lindgren - 3/2140 S 6 Lindgren Jessica & Carlsson Magnus Larsson Kenneth&SundbergLarsson Iselin

Struken

4 Alvgrim

Jenny Engfors

Karina Paavola - 1/2160 V 9 Stall Porslin HB, Bureå Larsson Tonye & Erika

Struken

8 Ros Svarten

Christian Månsson

Christian Månsson - 5/2160 V 9 Victory Racing Stable Stangeland Leif & Höitomt Svein A

Struken

15 Lillfax

Ove A Lindqvist

Mats Gällerstedt - 12/2160 V 10 Nordli Sven Olaf, Vännäs Nordli Sven Olaf, Vännäs