Spelkalendern
Boden
Första start 12:20
LOPP
1
12:20
2
12:42
3
13:04
4
13:26
5
13:47
6
14:07
7
14:27
8
14:46

April, april - P21-lopp
3-åriga och äldre högst 400.000 kr med högst 500 poäng. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner födda 030401 eller tidigare.
2140 m. Tillägg 20 m vid vunna 160.001 kr
Pris: 10.000-5.000-3.500-2.500-2.100-2.000-(2.000)-(2.000) kr.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

10 Tommaso America

Jenny Engfors

Gunnel Fredriksson

17.1

3/2160 V 9 Stall Lag Az. Agr. Degli Dei SAS, Italien

2

3 Silver and Gold

Jens Eriksson

Petri Salmela

17.9

3/2140 V 5 Harvest Moon Stables AB, Piteå Harvest Moon Stables AB, Piteå

3

15 Mamajuana(FI)

John Östman

Iida Lantto

17.5

8/2160 S 8 Diandra Stable, Finland Finsk Uppfödare

4

8 Lionize(FI)

Micael Melander

Janita Luttunen

17.9

1/2160 V 9 Talli Lumen Pöllyyttäjät, Finland Eriksson Ulla & Håkan

5

2 Catching Fire

Sandra Eriksson

Maria Karlsson

18.8

2/2140 V 6 Karlsson Maria, Luleå Fagerberg Magnus & Erlandsson Jennie

6

9 Quick Töll

Joseph Taavela Ruocco

Jan Nilsson

18.1

2/2160 V 9 Ylva Andersson Invest AB, Boden Carlsson Inge, Istorp

7

4 Olindos

Gunnel Fredriksson

Gunnel Fredriksson

19.6g

4/2140 V 5 Stall Lag Herz Günter, Tyskland

O

14 Kink Adviser

Jorma Särkiniva

Enar Gustafsson

18.9

7/2160 V 6 HB Team Action Norra Sunderbyn, m fl Deseks AB, Vara

O

11 K.Y.Poseidon

Peter Wikström

Monica Lierud

20.0g

4/2160 V 9 Lierud M, Stigsdotter S & Lundström D Förster Marcus, Lenhovda

O

1 Rowena Crown

Ove A Lindqvist

Jesper R Nilsson

25.7g

1/2140 S 7 Vikström Björn O, Boden Karlsson Thommy, Rimforsa

d

5 Neymar

Jaakko Alamäki

Torbjörn Ruthström

ug

5/2140 V 8 Rutström Torbjörn & Lindmark Sven-Erik Rutström Torbjörn, Boden

Struken

6 Edino

Petri Ahvenjärvi

Petri Ahvenjärvi - 6/2140 V 6 Mäenalanen Pirjo, Finland Wall Åke A & Mona

Struken

7 Superman K.R.

Tomi Haapio

Jenny Hassgren - 7/2140 H 10 Hassgrens Gård HB, Boden Lindgren Wilma, Boden

Struken

12 Pennsylvania(FI)

Toni Granath

Petri Ahvenjärvi - 5/2160 S 8 Norvan Vesivoimistelijat, Finland Finsk Uppfödare

Struken

13 Satellit L.A.

Hanna Olofsson

Hanna Olofsson - 6/2160 V 7 Stall Lag Lasses Hästsport AB, Boden