Spelkalendern
Boden
Första start 11:00
+8° 1ms
LOPP
1
11:00
2
11:22
2
11:22
3
11:44
4
12:06
5
12:30
6
12:52
7
13:12
8
13:32
9
13:51
10
14:10

Juniorchans - Breddlopp - Spårtrappa - K100 (Högst 250 poäng)
3-åriga och äldre 125.000 - 325.000 kr med högst 250 poäng, körda av B- eller K- licensinnehavare. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner födda 051231 eller tidigare med högst 100 sulkylopp under 2020.
2140 m. Autostart. 12 startande. Spår efter startsumma där häst med lägst startprissumma får spår 1 osv, enligt följande ordning spår 1,2,3,4,5,6,9,10,7,11,8,12. Spårförbehåll ej tillåtet.
Pris: 10.000-5.000-3.500-2.500-2.100-2.000-2.000-2.000 (8 priser)

# HÄST/KUSK TRÄNARE FORMRAD SPÅR/DIST REKORD STARTSUMMA SKOR VAGN KÖN ÅLDER FAR MOR ÄGARE UPPFÖDARE

1

Let's Dance Rick

Sandra Demby

Ola Demby 3-0-0-0-0 1/2140 1:16.5m 138.000 Svensk S 6 Adams Hall Juicy Frontline Demby Sandra, Umeå Berglund Rickard, Vintrosa

2

Alva Maple

Frida Sandberg

Tord Degerman 0-6-7-0-0 2/2140 1:18.9l 138.100 Svensk S 8 Running Sea Victoria Yankee Olofsson Carina & Evelina Eriksson Jan-Erik, Lidköping

3

Cao K.

Mikael Östman

Nina Hansen 3-0-7-6-  3/2140 1:16.6m 175.642 Amerikansk S 9 Laddie Sandra K. Hansen Nina, Finland Knutsson Trotting AB, Göteborg

4

Merkulov

Tomi Haapio

Kurt-Ove Westerdahl 4-6-d-d-  4/2140 1:18.3m 183.404 Svensk V 7 Pine Chip Silky Sock Westerdahl Simon & K-O, Wäppling N Edman Anders & Hellander Edman Anna

5

Ripasso

Lizelle Ridderström

Rebecca Rönnkvist 0-0-0-5-0 5/2140 1:16.7l 207.511 Svensk V 12 Quite Easy U.S. Princess Lagun Stall Travskolan Boden Lasses Hästsport AB, Boden

6

Aphex A.F.

Frida Simonsson

Lars Marklund 2-0-0-0-0 6/2140 1:17.0l 207.900 Svensk V 9 Order By Fax Ephie Andersson Elisabeth, Piteå Gustafsson Fred & Öhlund Anders

7

Troublemaker Face

Jens Nilsson

Jens Nilsson 4-7-0- -  7/2140 1:16.5m 224.800 Svensk V 6 Kiss Francais The Living En Nilsson Jens, Boden Kolgjini Lutfi & Svensson Anna

8

M.T.Keepontrotting

Paavo Koivurova

Paavo Koivurova 6-0-0-0-6 8/2140 1:17.5m 252.500 Svensk V 9 Credit Winner Mystical Michelle Koivurova Paavo, Haparanda Misty Trotting AB, Strängnäs

9

Bamse Å.

Mikael Lindqvist

Jan Lindström 3-0-6-0-0 9/2140 1:19.1l 209.700 V 8 Pampino Whinny Eagle Lindström Jan & Helén Ådö Säteri AB (Riesterer U)& Nilsson C

10

Pennsylvania(FI)

Petri Ahvenjärvi

Petri Ahvenjärvi d-0-d-0-  10/2140 1:17.7m 223.244 S 8 Make it Happen Tindra Farming Norvan Vesivoimistelijat, Finland Finsk Uppfödare

11

Kink Adviser

Henrik Näsvall

Enar Gustafsson 0-d-7-0-5 11/2140 1:16.1l 228.600 Svensk V 6 Weingartner Honey Trap HB Team Action Norra Sunderbyn, m fl Deseks AB, Vara

12

Wally Cocktail

Tilde Eriksson

Kjell-Ove Eriksson 0-7-7-0-6 12/2140 1:15.2l 259.200 Svensk V 7 Jocose Peach Brandy Backa Gård Stuteri AB, Ursviken Menhammar Stuteri AB, Ekerö
START lör 17 apr