Spelkalendern
Boden
Första start 17:45
LOPP
1
17:45
2
18:07
3
18:30
4
18:53
5
19:15
6
19:38
7
20:00
8
20:22

Juniorchans
3-åriga och äldre högst 75.000 kr. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner födda 051231 eller tidigare.
2140 m. Tillägg 20 m vid vunna 30.001 kr
Pris: 25.000-12.500-8.500-6.500-5.500-4.500-(2.000)-(2.000) kr.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

2 Harlem Dupuitsvert

Roger Nilsson

Roger Nilsson

19.3

2/2140 V 4 Wbg i Piteå AB, Roknäs Guilmeau Henri & Poignavant Christian

2

10 Sweetman F.I.(FI)

Nea Leppänen

Tarmo Liikamaa

18.9

3/2160 V 5 Tarmo Liikamaa m fl, Finland Finsk Uppfödare

3

5 Marttistrip

Mika Forss

Petri Salmela

19.7

5/2140 V 4 Jänkälä Martti, Kenttä K & Maunu M Jänkälä Martti, Finland

4

9 Prosperity W.F.

Hanna Olofsson

Hanna Olofsson

19.0

2/2160 H 5 Stall B.N. HB, Boden WF Förvaltning AB, Boden

5

6 Make a Winner H.C.(FI)

Vesa Jokiniemi

Vesa Jokiniemi

20.8

6/2140 V 5 Ravitalli Vesa Jokiniemi, Finland Caster Carina & Henrik

6

7 Chameleon

Antero Heinonen

Petri Salmela

21.3

7/2140 S 4 Harvest Moon Stables AB, Piteå Harvest Moon Stables AB, Piteå

7

15 Grynet Rivner(FI)

Toni Granath

Vesa Jokiniemi

20.6

8/2160 S 5 Stall Ryynärit, Finland Stens Trot AB, Nacka Strand

8

4 The Miracle

Jenny Engfors

Ida Kaitila

21.4

4/2140 S 3 Kaitila Ida, Boden Kaitila Ida, Boden

O

11 Nice Hill(FI)

Markku Ranta

Maiju Leppäjärvi

20.6

4/2160 S 9 Leppäjärvi Maiju, Finland Kuusela Markku, Finland

O

13 Midnight Kingstar(FI)

Henry Flink

Henry Flink

20.6

6/2160 V 5 Kuusela Päivi m.fl, Finland Flink Armas, Finland

O

1 Hip Hop Au Vent(FI)

Kari Alapekkala
Jorma Särkiniva

Satu Filppa

21.6g

1/2140 V 4 Filppa Ari & Satu, Finland Fransk Uppfödare

O

14 Haparanda Boko

Petri Korpela

Petri Korpela

22.1g

7/2160 S 7 Korpela Petri, m fl Boko Stables Holland BV, Nederländerna

O

12 Explosive Girl

Moa Fredriksson

Gunnel Fredriksson

25.2g

5/2160 S 4 Stall Lag Lasses Hästsport AB, Boden

d

8 Kasper D.Boko

Micael Melander

Janita Luttunen

6g

1/2160 V 4 Scuderia Achillea Boko Stables Holland BV, Nederländerna

d

3 Big Diamond

Tomi Haapio

Pia Jakobsson

15g

3/2140 S 4 Heikonen Riikka-Maria, Finland Heikonen Eila, Finland