Spelkalendern
Boden
Första start 18:20
-11° 3ms
LOPP
1
18:20
2
18:42
3
19:05
4
19:30
5
19:52
6
20:14
7
20:36
8
20:56
9
21:15
10
21:33

Spårtrappa
3-åriga och äldre 120.000 - 270.000 kr. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner födda 031125 eller tidigare.
2140 m. Autostart. 15 startande. Spår efter startsumma där häst med lägst startprissumma får spår 1 osv, enligt följande ordning spår 1,2,3,4,5,6,9,10,7,11,8,13,12,14,15. Spårförbehåll ej tillåtet.
Pris: 30.000-15.000-10.000-6.800-5.900-(5.000)-(2.000) kr.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

15 A.W.'s Fastlight

Christian Månsson

Christian Månsson

17.0a

15/2140 V 4 Rehnfors K, Asplund N & Fredriksson J Viklund Mats & Aretorn Ulla

2

10 A Question Bi

John Östman

Tarja Jussila

17.0a

10/2140 V 5 Firma MJ Logistics & Kuusela Martti Az. Agr. Biasuzzi, Italien

3

8 Sylvester Töll

Leif Eriksson

Mikael Lindgren

17.3a

8/2140 V 7 Lundström Ann Loise & Lindgren Mikael Carlsson Inge, Istorp

4

11 Glamour du Desert

Jenny Engfors

Gunnel Fredriksson

17.5a

11/2140 V 5 Stall Lag E.A.R.L. Ecurie de Clair de Lune

5

3 Blackjack Bonanza(NO)

Ove A Lindqvist

Tina Lagesen

17.5a

3/2140 V 7 Ingebrigtsen Sofie G, Norge Gjerstad Julie-Ann & Elisabeth

6

5 Mim's Little Magic(NO)

Tina Lagesen

Tina Lagesen

17.7a

5/2140 S 7 Ingebrigtsen Sofie G, Norge Theodorsen John Einar & Silje

7

14 Gazoline

Hanna Olofsson

Hanna Olofsson

18.0a

14/2140 V 4 Travtränare Hanna Olofsson AB, m fl Travtränare Hanna Olofsson AB, m fl

O

12 Grimaldi

Jaakko Alamäki

Gunnel Fredriksson

18.5a

12/2140 V 8 Stall Lag Lasses Hästsport AB, Boden

O

1 Mr Tibo D.F.

Sandra Eriksson

Lars Marklund

18.7a

1/2140 V 8 Marklund Lars, Hortlax Dictum Factum TATF HB & Edström Tina

O

7 Cerokko M.

Frida Simonsson

Frida Simonsson

19.0ag

7/2140 V 7 Simonsson Frida, Boden Hansen Kurt M., Danmark

O

2 Topgun

Lars Marklund

Lars Marklund

19.9a

2/2140 V 8 Marklund Lars, Hortlax Marklund Lars & Olovsson Roland

O

13 Catching Fire

Caroline Forsner

Maria Karlsson

20.2a

13/2140 V 6 Karlsson Maria, Luleå Fagerberg Magnus & Erlandsson Jennie

O

6 All Victor(FI)

Toni Granath

Marjo Väisänen

20.3a

6/2140 V 6 Kurttila Antero & Väisänen M, Finland Finsk Uppfödare

d

4 Jerome di Quattro

Micael Melander

Janita Luttunen

6ag

4/2140 V 5 Stable Cajove Stal Quattro V.O.F., Nederländerna

Struken

9 Monbrini

Roger L Berglund

Johnny Boström - 9/2140 V 7 Boström Johnny, m fl Wikström Mona & Boström Johnny