Spelkalendern
Boden
Första start 18:20
-11° 3ms
LOPP
1
18:20
2
18:42
3
19:05
4
19:30
5
19:52
6
20:14
7
20:36
8
20:56
9
21:15
10
21:33

Lenkprojekt - Spårtrappa
3-åriga och äldre 40.000 - 120.000 kr. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner födda 031125 eller tidigare.
2140 m. Autostart. 15 startande. Spår efter startsumma där häst med lägst startprissumma får spår 1 osv, enligt följande ordning spår 1,2,3,4,5,6,9,10,7,11,8,13,12,14,15. Spårförbehåll ej tillåtet.
Pris: 25.000-12.500-8.500-6.500-5.500-4.500-(2.000)-(2.000) kr.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

9 C'est Uncle Toni

Ove A Lindqvist

Ann-Catrin Frisk

17.7a

9/2140 V 4 Frisk A-C & Stall Cest Uncle Toni HB Annemanna AB, Ekerö

2

12 Mamacita(FI)

Jouko Joensuu

Jouko Joensuu

18.8a

12/2140 S 5 Heikurainen Tuomas &Joensuu J, Finland Irri Jonna, Finland

3

2 Prosperity W.F.

Hanna Olofsson

Hanna Olofsson

18.9a

2/2140 H 5 Stall B.N. HB, Boden WF Förvaltning AB, Boden

4

3 Callela Lionel(FI)

Petteri Joki

Petteri Joki

19.1ag

3/2140 V 4 Bite the Dust Stable, Finland Nivola Hannu, Finland

5

11 Höwings Zara

Jaakko Alamäki

Jaakko Alamäki

19.3a

11/2140 S 4 Alamäki Jaakko & Virding André Kleverbeck Otto & Marlies

6

1 Fast'nfurious Sisu

Krister Söderholm

Aarre Seppälä

19.3a

1/2140 V 6 Seppälä Aarre, Sangis Sisyfos Breeders AB, Sigtuna

7

6 Gossip Girl Sisu

Jorma Särkiniva

Carina Hezekielsson

19.5ag

6/2140 S 5 Chipp-Tipp HB, Boden Sisyfos Breeders AB, Sigtuna

O

4 Dream Machine

Roger Nilsson

Ann-Catrin Frisk

19.7a

4/2140 S 4 Frisk Ann-Catrin, Skellefteå Frisk Ann-Catrin, Skellefteå

O

10 Elegance Ås

Olof Nordmark

Olof Nordmark

20.1a

10/2140 S 10 Stall Solo Line HB, Boden Lorentzon Ann-Christin & Magnusson J-E

O

7 David

Antero Heinonen

Kenneth Larsson

20.3a

7/2140 V 4 Polar Trotting HB, Boden Travtr. Svante Båth AB, Upplands Väsby

O

5 Nice Force

Frida Sandberg

Kenneth Enbom

20.7a

5/2140 V 10 Enbom Kenneth & Holmlund Ingela Holmlund Ingela, Boden

O

14 Fly High Son

Thelma Ragnarsson

Thelma Ragnarsson

22.9ag

14/2140 H 5 Ragnarsson Thelma, Skellefteå Fastighets AB Alert, Göteborg

Struken

8 Saint Gloria(FI)

John Östman

Allan Lindgren - 8/2140 S 7 Lindgren Allan, Finland Finsk Uppfödare

Struken

13 B.W.T. Dakota(FI)

Jenny Engfors

Hanna Olofsson - 13/2140 V 6 Sohlberg Mika, Finland Hagalund Trotters Oy, Finland