Spelkalendern
Boden
Första start 18:20
LOPP
1
18:20
2
18:42
3
19:05
4
19:30
5
19:52
6
20:14
7
20:36
8
20:56
9
21:15
10
21:33

3-åriga och äldre svenska och norska kallblodiga högst 150.000 kr. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner födda 040519 eller tidigare.
2140 m. Tillägg 20 m vid vunna 90.001 kr
Pris: 25.000-12.500-8.500-6.500-5.500-4.500-(3.000)-(3.000) kr. Lägst 1.500 kr till alla tävlande.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

6 Stjerne Kompis(NO)

Tina Lagesen

Terje Jenssen

30.9

2/2160 V 4 Jenssen Terje, Norge Norsk Uppfödare

2

4 Tåga Storm

Ove A Lindqvist

Madelene Wikstén

31.8

4/2140 V 5 Stall WF, Boden Johansson Peter, Harads

3

5 Fyrkrafs

Jens Eriksson

Jens Eriksson

31.1

1/2160 V 4 Travtränare Jens Eriksson AB, m fl Holmgren High Speed Logistics AB

4

2 Period

Sandra Eriksson

Sandra Eriksson

32.0

2/2140 V 5 Korps Entreprenad AB, Luleå Persson Per-Gunnar, Järvsö

5

8 Lövabos Julle

Katariina Palomäki

Hannu Rantatorikka

31.3

4/2160 V 8 Rantatorikka Hannu & Hanna Löfroth Valter, Lövånger

6

9 Marodören

Micael Melander

Jerker Bjurman

31.4

5/2160 V 5 B.F.O Invest AB, Luleå Holm Caroline, Hudiksvall

7

1 Viljekraft

Mikael Lindqvist

Åsa Viljegård

32.3

1/2140 V 5 Stall Vilja Viljegård Åsa & Fredrik

8

13 Deviljas Ronja

John Östman

Teresa Cardin

32.0

9/2160 S 5 Cardin Teresa, Skellefteå Cardin Teresa, Skellefteå

0

10 Bodskata Nicke

Thomas Lundsten

Thomas Lundsten

32.1g

6/2160 V 4 Lundsten Erik, Kalix Eberhardsson Bo & Olsson Kristina

0

11 Slått Zirkona

Linda Holmgren

Linda Holmgren

32.8g

7/2160 S 6 Holmgren Linda, Öjebyn Isacsson Anette, Vikbolandet

0

7 Smedsmyrans Tindra

Krister Söderholm

Jerker Bjurman

33.6g

3/2160 S 6 Brännström Martin, Kåge Smedsmyran AB, Kåge

0

12 Hamjakken

Annalena Lindkvist

Annalena Lindkvist

35.2g

8/2160 V 7 Lindkvist Annalena & Per Ådin Bertil, Burträsk

d

3 Torbjörn Rock R.E.

Leif Eriksson

Raimond Eitzenberger

10g

3/2140 V 7 Eitzenberger Raimond & Sandra Granum Svein Knut, Norge