Spelkalendern
Boden
Första start 18:20
-2° 1ms
LOPP
1
18:20
2
18:42
3
19:05
4
19:30
5
19:52
6
20:14
7
20:36
8
20:56
9
21:15
10
21:33

Tords Motor - Ung i Norr - Treåringslopp
3-åriga högst 75.000 kr. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner födda 041201 eller tidigare.
2140 m. Tillägg 20 m vid vunna 25.001 kr
Pris: 40.000-20.000-15.000-10.500-7.000-5.500-5.000-5.000 kr (8 priser). Lägst 1.500 kr till alla tävlande.

#HÄST/KUSKTRÄNAREFORMRADSPÅR/DISTREKORDSTARTSUMMASKORVAGNKÖNÅLDERFARMORÄGAREUPPFÖDARE

1

Coffe L.A.

Gunnel Fredriksson

Gunnel Fredriksson d-7-3-0-k 1/2140 -16.500 SvenskS3One too ManyCafe Stall Lag Lasses Hästsport AB, Boden

2

Jamie Sisu

Mika Forss

Petri Salmela 1-k- - -  2/2140 -25.000 SvenskV3NuncioDionne Sisu PS Horse AB (Salmela Petri), m fl Sisyfos Breeders AB, Sigtuna

3

Red Lightning

Mika Jauhola

Mika Jauhola 0-6-7-1-  3/2140 -20.205 SvenskS3Mr Pine ChipGlobal Resource Huhta Mauri & Jouni Huhta Mauri, Kalevi & Jouni, Finland

4

Miraculous

Leif Eriksson

Leif Eriksson 8-7-k-p-  4/2140 1:21.2m8.000 SvenskS3Centurion A.T.M.Ismay Boko Travträn. Leif Eriksson AB, Skellefteå J.Arvenberg AB, Karlstad

5

Pastor Demon(FI)

Jukka Pekka Niskanen

Nina Mustonen 0-k-k-0-k 5/2140 -0V3Pastor StephenPlaisir d'Amour Saukko Janne, Finland Finsk Uppfödare

6

Nite Owl

Jenny Engfors

Sandra Eriksson 1-k- - -  6/2140 -25.000 SvenskV3VilliamKajsa Lisa Harvest Moon Stables AB, Piteå Harvest Moon Stables AB, Piteå

7

Bobby Carillo(FI)

Toni Granath

Teijo Granath  -0-0-0-d 1/2160 1:17.5m52.308 SvenskV3Pastor StephenYou Trust Kemp Ylijääskö Niina, Finland Finsk Uppfödare

8

Utter Southwind

Jens Eriksson

Jens Eriksson 0-2-1-8-2 2/2160 *1:16.6m59.000 SvenskV3S.J.'s CaviarBilly Jean Boko Travtränare Jens Eriksson AB, Ursviken Höglund Jan-Eric & Lisbet

9

Beast

Hanna Olofsson

Hanna Olofsson 6-d-3-3-  3/2160 1:17.1m69.500 SvenskV3S.J.'s CaviarMagic Tilly Travtränare Hanna Olofsson AB, m fl Travtränare Hanna Olofsson AB, Boden

10

Part Time Model(FI)

Antero Heinonen

Petri Salmela 0-6-8-2-1 4/2160 1:18.3m56.000 SvenskS3R.C.RoyaltyBourbon St Hall Nieminen Riina, Finland Nieminen Riina, Finland

11

Pavlova Vixi

Micael Melander

Bert Pettersson 1-0-3-8-  5/2160 1:18.2m61.500 SvenskS3TrixtonCreme Brulee Brängan Boyz AB, Skellefteå Juel Nielsen Susanne, Danmark

12

Siri U.R.

Jorma Särkiniva

Ingemar Svalenström 0-0-4-7-3 6/2160 1:19.2m58.000 SvenskS3Broadway HallPine Noelle Stall Gorm HB, Boden Rydell Ronny & Filip

13

Such King

Krister Söderholm

Krister Söderholm 6-1-5-6-  7/2160 *1:18.1m41.500 SvenskV3Super Photo KosmosZusandy Hornline Travtränare Krister Söderholm AB Travtränare Krister Söderholm AB, m fl
START tor 1 dec

Välj spelbolag