Spelkalendern
Boden
Första start 13:45
LOPP
1
13:45
2
14:08
3
14:31
4
15:00
5
15:22
6
15:44
7
16:06
8
16:28
9
16:48
10
17:08

Stolopp - Spårtrappa
3-åriga och äldre ston 75.001 - 300.000 kr. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner födda 050129 eller tidigare.
2140 m. Autostart. 15 startande. Spår efter startsumma där häst med lägst startprissumma får spår 1 osv, enligt följande ordning spår 1,2,3,4,5,6,9,10,7,11,8,13,12,14,15. Spårförbehåll ej tillåtet.
Pris: 35.000-17.500-11.000-7.500-6.400-(5.400)-(3.000) kr. Lägst 1.500 kr till alla tävlande.

PLAC.HÄST/KUSKTRÄNARETIDSPÅR/DISTKÖNÅLDERÄGAREUPPFÖDARE

1

4 Leonas Yakira

Jaakko Alamäki

Jaakko Alamäki

16.7a

4/2140S5 Stall Yakira Hidalus AB, Linköping

2

12 No Beer Drinker

Mika Forss

Petri Salmela

16.8a

12/2140S5 SPAF Invest Ab Oy, Finland SPAF Invest Ab Oy, Finland

3

14 Mindyourvoice W.F.

Ove A Lindqvist

Madelene Wikstén

17.6a

14/2140S6 Wiksten Roland & Madelene WF Förvaltning AB, Boden

4

10 Miss L.A.

Petter Lundberg

Hanna Olofsson

17.8a

10/2140S5 Stall Lag Lasses Hästsport AB, Boden

5

3 Chrissies Symphony

John Östman

Ari Aatsinki

17.9a

3/2140S6 Salmi Heikki, Haparanda Airaksinen Petri & Malin

6

9 A Good Melody(FI)

Micael Melander

Olli Timonen

18.0a

9/2140S5 Timonen Olli, Finland Martell Lena, Stånga

7

15 Icegirl L.A.

Gunnel Fredriksson

Gunnel Fredriksson

18.0a

15/2140S6 Stall Lag Lasses Hästsport AB, Boden

0

7 Silent Secret(FI)

Tuomas Pakkanen

Jani Oinonen

18.2a

7/2140S4 Oinonen Jani & Jenni, Finland Finsk Uppfödare

0

1 Jorinda

Maria Bodin

Nils Westerberg

18.2ag

1/2140S4 Stall NU HB & Nilsson Johan Am Bloodstock AB, Stockholm

0

2 Glitter Kiss(FI)

Ville Koivisto

Nina Mustonen

18.4a

2/2140S6 Rautiainen Kirsi, Finland Finsk Uppfödare

0

5 Unplugged Face

Väinö-Kalle Korhonen

Satu Antinkaapo

18.4a

5/2140S7 Antinkaapo Satu, Finland Kolgjini Lutfi & Svensson Anna

0

13 Pennsylvania(FI)

Petri Ahvenjärvi

Petri Ahvenjärvi

20.7a

13/2140S10 Norvan Vesivoimistelijat, Finland Finsk Uppfödare

d

6 Victoriasbelfaveur

Ulf Ohlsson

Hanna Olofsson

uag

6/2140S5 Lasses Hästsport AB, m fl Stall ZENO AB, Tyresö

Struken

8 Lucias Dotter

Jorma Särkiniva

Lars Marklund - 8/2140S7 Stall Belona Nyström Carl-Eric, Luleå

Struken

11 A Cupcake

Antero Heinonen

Lars Marklund - 11/2140S6 Marklund Lars, Hortlax Hästshopen i Östersund AB

Välj spelbolag