Spelkalendern
Bollnäs
Första start 12:20
+14° 4ms
LOPP
1
12:20
2
12:42
3
13:04
4
13:26
5
13:47
6
14:07
7
14:27
8
14:46
9
15:05

Svensk Travsports Kallblodsserie - Fördel Ston
3-åriga och äldre svenska och norska kallblodiga 20.001 - 225.000 kr. Körsvenskrav kat. 2.
1640 m. Tillägg 20 m för hingstar och valacker. 20 m vid vunna 120.001 kr
Pris: 30.000-15.000-10.000-6.800-5.900-5.000-1.500-1.500 (8 priser)

# HÄST/KUSK TRÄNARE FORMRAD SPÅR/DIST REKORD STARTSUMMA KÖN ÅLDER FAR MOR ÄGARE UPPFÖDARE

1

Ängsdotter

Robert Skoglund

Robert Skoglund 7-d-d-0-  1/1640 1:34.7l 115.100 S 4 Dotterud Teddy Ängsrappa Skoglund Robert, Njurunda Nyström Jenny & Olsson Daniel

2

Rote Tindra

Magnus A Djuse

Stefan Sjöblom 0-0-8-2-2 2/1640 1:31.0m 116.700 S 7 Lome Elden Gottmis Olga Sjöblom Stefan & Lillemor Sjöblom Evelina, Ljusdal

3

Eldson

Mats E Djuse

Jan-Olov Persson 0-1-4-2-5 1/1660 1:30.9m 110.300 H 4 Bork Odin Eldfaksa Easy KB, Uppsala Johansen Oddbjörn, Norge

4

Tigerlilje

Ulf Eriksson

Tiffany Wistrand d-0-1-4-1 2/1660 *1:29.2m 159.300 S 4 Moe Odin Freja Faks Wistrand Tom, Arboga Brekke Ellen & Gjerstad Julie-Ann

5

Rappjerv

Jan-Olov Persson

Jan-Olov Persson 0-8-0-3-5 3/1660 1:28.9m 110.000 V 4 Åsajerven Rappeldi Lindström Christer, Lingbo Dåbu Knut Erik, Norge

6

Sikvelands Stjerna

Peter Eriksson

Jan-Olov Åberg 6-0-0-d-0 4/1660 1:30.3m 191.000 S 8 Bork Odin Grötte Faksa Easy KB, Uppsala Sikveland Norodd, Norge

7

B.W.Laika

Oskar Kylin Blom

Caroline Holm 0-5-6-7-4 5/1660 1:30.6m 136.923 S 5 Bork Odin B.W.Madde B W Montage AB, Älvsjö Wallström Birger, Älvsjö

8

Pyssel

Ulf Ohlsson

Niclas Torstemo 2-3-3-0-0 6/1660 1:30.4m 105.600 V 4 Smedheim Solan Pyssa Torstemo Bo, Hackås Torstemo Bo, Hackås

9

Maggnetta

Kenth Åkerlund

Göran Magnusson 6-7-5-d-0 7/1660 1:31.2l 212.200 S 8 Troll Kevin Faksnetta Magnusson Göran, Fränsta Magnusson Gunn Britt, Fränsta

10

Varg Eld

Jan-Olov Åberg

Jan-Olov Åberg k-0-0-d-  1/1680 *1:28.2m 213.494 V 9 Lome Elden Lille Pernille Easy KB, Uppsala Larsen Eva Irene & Kate Heidi

11

Isilon Durin

Jerker Klang

Jerker Klang 0-2-0-8-5 2/1680 1:33.9l 152.800 V 9 Järvsöviking Fenja Klang Jerker & Mikaela Klang Jerker & Mikaela

12

Klocksve Skott

Emilia Leo

Britt-Marie Häggkvist 7-0-3-0-  3/1680 1:29.4l 165.700 V 7 Tangen Scott Idenors Pamela Häggkvist Britt-Marie & Sandgren Kurt Josefsson Erika, Näsviken

13

Hauan Odin(NO)

John Östman

Marjut Eero 6-4-4-3-6 4/1680 1:27.5m 170.539 H 5 Tekno Odin Gomnes Lotta Team Alvari, Finland Einang Morten, Norge

14

Vardofjäll Svarten

Helena Ehn

Olov Brunlöf d-6-0-0-6 5/1680 1:30.5l 173.300 V 7 Tärner Jevi Ängs Snärtan Brunlöf Olov & Sjöberg Leif Vardofjälls Vildmarksfrid HB

15

Sör Tinder

Rose-Marie Söderlund

Rose-Marie Söderlund 7-2-5-7-0 6/1680 1:30.5m 150.200 V 11 Idenors Tindex Sör Åska Söderlund Rose-Marie & Håkan Söderlund Rose-Marie & Håkan
START tor 16 apr