Spelkalendern
Bollnäs
Första start 14:00
LOPP
1
14:00
2
14:22
3
14:45
4
15:08
5
15:30
6
15:52
7
16:14
8
16:35
9
16:55
10
17:12

Banförhållande: Lätt bana

Svensk Travsports Kallblodsserie
3-åriga och äldre svenska och norska kallblodiga högst 20.000 kr. Körsvenskrav kat. 2.
2140 m. Tillägg 20 m vid vunna 7.501 kr
Pris: 30.000-15.000-10.000-6.800-5.900-5.000-1.500-1.500 (8 priser)

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

1 Guli Fantom

Jörgen Westholm

Jörgen Westholm

28.2

1/2140 H 3 Team Westholm AB, Sala Andersson F & HB Anderssons Hästar

2

11 Vrål Åke

Mats E Djuse

Jan-Olov Persson

30.0

11/2140 H 3 Stall IMA Lindell Maria M, Ilsbo

3

5 Mjölner Rönner(NO)

Jan Roar Mjölneröd

Jan Roar Mjölneröd

30.1g

5/2140 H 3 Mjölneröd Jan Roar, Norge Norsk Uppfödare

4

2 Monster Mustasch

Fredrik Fransson

Fredrik Fransson

30.7

2/2140 H 3 Easy KB, Uppsala Fransson Fredrik & Michaela B

5

13 Grådö Bo

Emma Lindkvist

Håkan Danielsson

32.5

1/2160 V 5 Strid Per Åke, Hedemora Strid Martin, Hedemora

6

15 Linslåtta

Fredrik Sikberg

Peter Parneborg

32.7

3/2160 S 8 Parneborg Ing-Marie, Bollnäs Parneborg Häst HB, Bollnäs

7

10 Gullman

Ola Samnegård

Ola Samnegård

33.7

10/2140 V 6 Samnegård Ola, m fl Larsson Anita, Malmköping

8

6 Skarpe

Joakim Reiser

Joakim Reiser

35.5g

6/2140 V 5 Reiser Joakim, Bonnevier A & Krantz R Bonnevier Anna & Krantz Ralf

O

8 Pårs Odin

Magnus Nilsson

Magnus Nilsson

35.9

8/2140 V 4 Team Easy Place HB, Söderhamn Olsson Monica & Wilhelmson Kjell

O

14 Pårs Viking

Lotta Eskilsson

Hans Brunlöf

36.1g

2/2160 V 5 Brunlöf Hans, Vallsta Olsson Monica & Wilhelmson Kjell

O

9 Alissa

Jenny A Björk

Christian Hansen

.g

9/2140 S 5 Stall Rivjärn HB, Vikarbyn Hansen Christian & Witasp Erika

O

3 Trollthindris

Kajsa Frick

Annika Hedin

.

3/2140 S 4 Hedin Annika, Hallstavik Martinsson Thomas, Ed

d

12 Olssons Grabb E.

Torgny Friberg

Madelen Ess

.g

12/2140 V 6 Ess Madelen, Ljusdal Ess Madelen, Ljusdal

d

4 Hulte Tord

Ulf Ohlsson

Niclas Torstemo

.g

4/2140 H 3 Easy KB, Uppsala Jonsson Leif, Bergsjö

d

7 Tekna Ålj

Rikard N Skoglund

Malin Block

.g

7/2140 S 4 Euphoria Sweden AB & Nordlander L-Å Sjödin Ewa, Näsåker
Krönika