Spelkalendern
Bollnäs
Första start 18:15
LOPP
1
18:15
2
18:39
3
19:03
4
19:27
5
19:51
6
20:13
7
20:41
8
21:03
9
21:26
10
21:51

Banförhållande: Lätt bana

Spårtrappa
3-åriga och äldre svenska och norska kallblodiga 100.001 - 350.000 kr. Körsvenskrav kat. 1.
2140 m. Autostart. 15 startande. Spår efter startsumma där häst med lägst startprissumma får spår 1 osv, enligt följande ordning spår 1,2,3,4,5,6,9,10,7,11,8,13,12,14,15. Spårförbehåll ej tillåtet.
Pris: 60.000-30.000-15.000-8.500-5.700-(4.500)-(4.500) kr.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

12 Lome Storm

Ulf Eriksson

Robert Bergh

26.8a

12/2140 V 5 Ingebjörn & Anna's Equiterapi AB, m fl Sjögren Anna, Tierp

2

14 G.G.Ojjdo

Tomas Pettersson

Tomas Pettersson

26.9a

14/2140 V 6 Firma Fredlunds Hovlageri Larsson Per-Erik, Björklinge

3

4 Klack Pansar

Joakim Reiser

Joakim Reiser

27.4a

4/2140 V 5 Stall Klacken AB, Järvsö Olsson Jessica & Reiser Joakim

4

10 G.G.Pugh

Robert Wilhelmsson

Robert Wilhelmsson

27.5a

10/2140 V 5 Larsson Per-Erik, Björklinge Larsson Per-Erik, Björklinge

5

5 Faxmar

Susanne Österberg

Susanne Österberg

27.7ag

5/2140 V 8 Österberg Susanne & Eriksson Ida Eriksson Tage H, Malung

6

2 Slotts Elden

Ingvar Nyberg

Gunilla Lindström

27.8a

2/2140 V 5 Lindström Gunilla & Siv Larsson Kenneth & Sundberg Iselin

7

3 Månbest A.M.

Gunnar Melander

Gunnar Melander

27.8a

3/2140 H 5 Öberg AnnaMaria & Melander Gunnar Öberg AnnaMaria & Melander Gunnar

O

8 Klack Blixten

Rikard N Skoglund

Joakim Reiser

28.0a

8/2140 V 7 Olsson Jessica & Reiser Joakim Olsson Jessica & Reiser Joakim

O

7 Önnes Grimner

Per Linderoth

Niclas Leanders

28.2ag

7/2140 V 6 Olsson Elisabeth & Leanders N, Söder M Ungman Marie, Alfta

O

11 Dagslill

Ulf Ohlsson

Alice Molin

28.4a

11/2140 S 9 Molin Alice, Rånäs Dagestad Nils, Norge

O

6 Se på Mig

Peter Eriksson

Lars Magnusson

28.4a

6/2140 S 6 Stall Blågul Rohlin Marie & Nygårdh Sören

O

9 Vardofjäll Svarten

Rebecca Dahlén

Olov Brunlöf

28.4a

9/2140 V 7 Brunlöf Olov & Sjöberg Leif Vardofjälls Vildmarksfrid HB

O

15 Tippex

Jan-Olov Åberg

Jan-Olov Åberg

28.6a

15/2140 V 9 Åberg J-O, Mickelsson H & Nilsson G Persson Per-Gunnar, Järvsö

O

13 Lysjö Wilda

Kristina Larsson

Kristina Larsson

29.3a

13/2140 S 8 Stall Lysjö KB, Rottneros Larsson Kristina, Rottneros

O

1 Axel Sigfrid

Kenneth Haugstad

Kenneth Haugstad

30.2ag

1/2140 V 4 Countess AB, Luleå Johansson Peter, Harads