Spelkalendern
Bollnäs
Första start 18:20
LOPP
1
18:20
2
18:42
3
19:05
4
19:30
5
19:52
6
20:14
7
20:36
8
20:56
9
21:15
10
21:33

Banförhållande: Lätt bana

3-åriga och äldre svenska och norska kallblodiga högst 20.000 kr. Körsvenskrav kat. 2.
2140 m. Tillägg 20 m vid vunna 7.501 kr
Pris: 25.000-12.500-8.500-6.500-5.500-4.500-(1.500)-(1.000) kr.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

13 Bork Linda

Hans-G Andersson

Lars Göran Eng

32.2

5/2160 S 4 Eng Lars Göran, Ljusdal Eng Lars Göran & Björk Ingegerd

2

11 Gullman

Ola Samnegård

Ola Samnegård

32.2g

3/2160 V 6 Samnegård Ola, m fl Larsson Anita, Malmköping

3

6 Rackarkurt

Stig Jarle Röste

Stig Jarle Röste

33.7

6/2140 V 5 Röste C, Vikström M & Johansson A-L Eriksson Emma, Hofors

4

9 Kringlers Bror(NO)

Björn Steinseth

Björn Steinseth

33.6g

1/2160 H 4 Moen Åge & Steinseth Björn, Norge Norsk Uppfödare

5

14 Wild Wilja

Ida Sandström

Malin Guselius Askö

34.5

6/2160 S 7 Guselius Askö Malin, Rättvik Stall Dubbel-W HB, Lycksele

6

15 Tekna Ålj

Jessika Sidbäck

Malin Block

34.8g

7/2160 S 4 Euphoria Sweden AB & Nordlander L-Å Sjödin Ewa, Näsåker

7

10 Lykkje Sjur(NO)

Rikard N Skoglund

Björn Steinseth

34.9g

2/2160 V 5 Stall Lykkjekvartetten, Norge Norsk Uppfödare

8

12 Lill Majsan

Peter Eriksson

Olov Brunlöf

36.0

4/2160 S 4 Norlin Annica, D, H, W & T Brunlöf Olov, Holmsveden

O

2 Björnungen

Jan-Olov Åberg

Jan-Olov Åberg

37.9g

2/2140 S 4 Stall Joe Lars Johansson Medicin AB, Bromma

O

7 Lill Vera

Ulf Backhouse

Ulf Backhouse

38.0g

7/2140 S 4 Backhouse Ulf & Eriksson Jan Brunlöf Olov, Holmsveden

d

1 Ersa Frej

Linda Artursson

Camilla Algotsson

.g

1/2140 V 5 Algotsson Rolf & Camilla Algotsson Camilla, Lima

d

8 S.K.Lodbrok

Mikael Olsson

Anneli Skoglund

.g

8/2140 V 9 Stall Bifrost HB, Älvkarleby Skoglund Anneli, Älvkarleby

d

4 Pårs Odin

Magnus Nilsson

Magnus Nilsson

.g

4/2140 V 4 Team Easy Place HB, Söderhamn Olsson Monica & Wilhelmson Kjell

d

5 Hökberg Sixten

Hanna Forslin

Giesela Westin

.g

5/2140 V 4 Westin Giesela, Enånger Röste Camilla A, Hudiksvall

d

3 Guli Zorro

Wiktor Kylin-Blom

Sara Jonsson

.g

3/2140 V 4 Jonsson Sara, m fl Andersson F & HB Anderssons Hästar
Krönika