Spelkalendern
Bollnäs
Första start 18:30
LOPP
1
17:45
2
18:07
3
18:30
4
18:53
5
19:15
6
19:40
7
20:01
8
20:22
9
20:43
10
21:02
11
21:20

Banförhållande: Lätt bana

Breddlopp - KRAFFT:s B-tränarserie - P21
3-åriga och äldre 10.001 - 180.000 kr med högst 500 poäng i B-träning. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner med högst 150 sulkylopp under 2019.
2140 m. Tillägg 20 m vid vunna 65.001 kr
Pris: 10.000-5.000-3.500-2.500-2.100-2.000-2.000-2.000 (8 priser)

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

3 Torte Lini

Kevin Svedlund

Kevin Svedlund

18.3

3/2140 V 5 Svedlund Kevin, Hamrångefjärden Bjärbom Linda, Norrköping

2

5 Paymeback Rivner

Alice Molin

Anders Jonols

17.6

2/2160 S 6 Jonols Anders, Viksjöfors Stens Trot AB, Nacka Strand

3

4 Test Pilot

Sofia Frilén

Nina Jonsson

17.7

1/2160 V 8 Jonsson Nina,Anders & Gösta,Schön Erik Menhammar Stuteri AB, Ekerö

4

2 Hazel Star

Elias Strandberg

Annika Olsson Bergström

18.8

2/2140 S 7 Olsson Annika, Årsunda Sohlberg Sarah, Gävle

5

12 Artful Dodger

Carina M Sedin

Carina M Sedin

18.1

9/2160 V 5 Sedin Carina M, Håkan, Lars & Agneta Menhammar Stuteri AB, Ekerö

6

9 Loreen

Lars Magnusson
Bo Landgren

Lars Magnusson

18.1

6/2160 S 8 Firma Tomteboda Stuteri Magnusson Lars & Lillemor

7

10 Mr Micman

Niklas Andersson J-son

Veikko Salander

18.1

7/2160 V 8 Salander Veikko, Tungelsta Andersson Per-Anders & Marianne

8

15 Alwoods Joker

Jennifer Persson

Jennifer Persson

18.2

12/2160 V 7 CR Concrete Recycling AB, Stockholm Håkansson Kenth & Johansson Mikael

O

11 Quiz Roc

Ludwig Wickman

Ann-Chatrine Svensson

18.4

8/2160 S 4 Svensson Ann-Chatrine & Vikberg F Högtorps Gård AB, Stjärnhov

O

7 Kantele T.J.

Linda Öberg

Anders Öberg

18.5

4/2160 S 8 Öberg Linda & Anders Jonsson Tomas, Nossebro

O

6 Ior Tooma

Sandra Lissel

Sandra Lissel

18.6

3/2160 V 8 Lissel Sandra, Borlänge Oxalis AB, Bromma

O

13 Curly Pine

Hans Högberg

Jimmy Östberg

19.0

10/2160 V 8 Östberg Jimmy & Eva-Britt Westin Hans Peter, Söderala

O

1 Gamma Light

Ronny Israelsson

Håkan Danielsson

19.8

1/2140 V 9 Hedlund Marita, Hedemora Bylund Ove & Per-Erik

O

14 King of Fillejack

Tommy Eriksson

Lovisa Gunnarsson

19.3

11/2160 V 7 Gunnarsson Lovisa & Hjälte Emil Bergh Hans, Söråker

d

8 Totti O.K.

Johanna Stark

Therese Bengtsson

.g

5/2160 V 8 Bengtsson Therese, Bollnäs Scuderia Branchini Bruno SRL, Italien