Spelkalendern
Bollnäs
Första start 18:20
LOPP
1
18:20
2
18:42
3
19:05
4
19:30
5
19:52
6
20:14
7
20:36
8
20:56
9
21:15
10
21:33

Banförhållande: Lätt bana

3-åriga och äldre högst 75.000 kr. Körsvenskrav kat. 2.
2140 m. Tillägg 20 m vid vunna 25.001 kr
Pris: 30.000-15.000-10.000-6.800-5.900-(5.000)-(1.500) kr.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

11 Miss Abbey Road

Jessika Sidbäck

Jessika Sidbäck

15.7

8/2160 S 5 Sidbäck Jessika & Frank Nordin Cecilia ML Stable Oy, Finland

2

3 Kung di Quattro

Mats E Djuse

Fredrik Wallin

16.5

3/2140 V 3 Verrazzano AB, Bjärred Stal Quattro V.O.F., Nederländerna

3

1 Capone Vox

Ulf Eriksson

Krister Jakobsson

17.3

1/2140 V 3 Jakobsson K & G, F:a Danielssons Stall Jakobsson Kenneth & Gun

4

4 Lyckans Quick

Stefan Arvidsson

Stefan Arvidsson

16.7

1/2160 V 4 Ryhed Idrott & Rehab AB & XC Invest AB Ryhed Idrott & Rehab AB & XC Invest AB

5

15 Take Me Laday

Peter Eriksson

Therese Seldahl

17.3

12/2160 V 5 Seldahl Therese, Sundsvall Fredriksson Roland & Olsson Annelie

6

10 Break the Rules

Kevin Svedlund

Kevin Svedlund

17.6

7/2160 S 5 KB Business Lady, Hamrångefjärden Svanberg Anette, Hamrångefjärden

7

6 He's a Fox

Rebecca Dahlén

Dennis Palmqvist

17.6g

3/2160 H 3 Palmqvist Dennis & Dahlén Rebecca Palmqvist Dennis, Håkansson & Persson

O

7 Coco Loco Razz

Magnus A Djuse

Thomas Norberg

18.4g

4/2160 S 4 Norberg Thomas, Alnö Gustafsson Ronny & Annika

O

5 Drew Gould

Hanna Forslin

Agneta Nilsson

18.4

2/2160 V 11 Nilsson Agneta, Enånger Jonsson Lars-Göran&Bergsman Lars-Göran

O

9 Avantis Donna

Tomas Pettersson

Stig Persson

18.5g

6/2160 S 5 Stall Avanti Persson Stig & Blomqvist Marie

O

8 New Holiday

Johanna Stark

Låtta Hoel

18.9

5/2160 S 6 Hoel Låtta, Sandarne New Track HB, Harlösa

O

2 Il Conte

Ulf Ohlsson

Hans Åke Larsson

.g

2/2140 V 4 Larsson Hans Åke, Bollnäs Larsson Hans-Åke & Linda, Persson B-Å

O

12 Faithhopeandglory

Lars Göran Rewelj

Stefan Arvidsson

.g

9/2160 S 3 Rewelj Lars Göran & Tomas Rewelj AB Salminen Arto & Westerlund Sophie

O

13 Super Hogan

Rikard N Skoglund

Christina Enqvist

.g

10/2160 V 6 Enqvist Christina, Näsviken Enqvist Christina, Näsviken

Struken

14 Raiden Memphis

Linus Lönn

Nina Backan

.

11/2160 V 7 Backan Nina & Thomas Backan Alexander, Rengsjö