Spelkalendern
Bollnäs
Första start 18:20
-1° 2ms
LOPP
1
18:20
2
18:42
3
19:05
4
19:30
5
19:52
6
20:14
7
20:36
8
20:56
9
21:15
10
21:33

3-åriga och äldre högst 75.000 kr. Körsvenskrav kat. 2.
2140 m. Tillägg 20 m vid vunna 25.001 kr
Pris: 30.000-15.000-10.000-6.800-5.900-(5.000)-(1.500) kr.

# HÄST/KUSK TRÄNARE FORMRAD SPÅR/DIST REKORD STARTSUMMA SKOR VAGN KÖN ÅLDER FAR MOR ÄGARE UPPFÖDARE

1

Capone Vox

Ulf Eriksson

Krister Jakobsson 2-0-0-k-  1/2140 - 21.000 Svensk V 3 The Bank Montana Vox Jakobsson K & G, F:a Danielssons Stall Jakobsson Kenneth & Gun

2

Il Conte

Ulf Ohlsson

Hans Åke Larsson 6-d-7-k-  2/2140 1:18.9m 6.500 Svensk V 4 Lord Capar Epona H.L. Larsson Hans Åke, Bollnäs Larsson Hans-Åke & Linda, Persson B-Å

3

Kung di Quattro

Mats E Djuse

Fredrik Wallin  - - - -  3/2140 - 0 Svensk V 3 Bold Eagle Outlook Kronos Verrazzano AB, Bjärred Stal Quattro V.O.F., Nederländerna

4

Lyckans Quick

Stefan Arvidsson

Stefan Arvidsson 7-7-6-4-4 1/2160 1:19.3l 65.300 Svensk V 4 Up and Quick Lyckans di Centa Ryhed Idrott & Rehab AB & XC Invest AB Ryhed Idrott & Rehab AB & XC Invest AB

5

Drew Gould

Hanna Forslin

Agneta Nilsson 0-d-4-0-  2/2160 1:18.4m 31.500 Svensk V 11 Mr Drew R.L. Peasant Gould Nilsson Agneta, Enånger Jonsson Lars-Göran&Bergsman Lars-Göran

6

He's a Fox

Rebecca Dahlén

Dennis Palmqvist 4-4-4-5-4 3/2160 1:16.9m 63.600 Svensk H 3 Hard Livin Nice Love Palmqvist Dennis & Dahlén Rebecca Palmqvist Dennis, Håkansson & Persson

7

Coco Loco Razz

Magnus A Djuse

Thomas Norberg 7-0-7-0-  4/2160 1:17.3m 50.300 Svensk S 4 Zola Boko Terrific Step Norberg Thomas, Alnö Gustafsson Ronny & Annika

8

New Holiday

Johanna Stark

Låtta Hoel 0-0-0-0-  5/2160 1:18.7m 36.300 Svensk S 6 Dream Vacation Night Owl Hoel Låtta, Sandarne New Track HB, Harlösa

9

Avantis Donna

Tomas Pettersson

Stig Persson 6-3-1-6-4 6/2160 1:16.8m 66.350 Svensk S 5 Adams Hall Unni Born Stall Avanti Persson Stig & Blomqvist Marie

10

Break the Rules

Kevin Svedlund

Kevin Svedlund 0-6-2-0-6 7/2160 1:18.0m 44.800 Svensk S 5 Hard Livin Miss Saga KB Business Lady, Hamrångefjärden Svanberg Anette, Hamrångefjärden

11

Miss Abbey Road

Jessika Sidbäck

Jessika Sidbäck 2-4-2-0-6 8/2160 1:16.8m 62.522 Hybrid S 5 Andover Hall Miss WallStreetU.S Sidbäck Jessika & Frank Nordin Cecilia ML Stable Oy, Finland

12

Faithhopeandglory

Lars Göran Rewelj

Stefan Arvidsson 8-d-4-2-5 9/2160 1:17.2m 52.500 Svensk S 3 S.J.'s Caviar Pingla Savage Rewelj Lars Göran & Tomas Rewelj AB Salminen Arto & Westerlund Sophie

13

Super Hogan

Rikard N Skoglund

Christina Enqvist 7-d-3-4-3 10/2160 1:19.5l 56.800 Svensk V 6 Super Photo Kosmos Moonlight Shadow Enqvist Christina, Näsviken Enqvist Christina, Näsviken

14

Raiden Memphis

Linus Lönn

Nina Backan 0-5-7-0-4 11/2160 1:16.9m 35.100 Svensk V 7 Mr Pine Chip Bonnie Vox Backan Nina & Thomas Backan Alexander, Rengsjö

15

Take Me Laday

Peter Eriksson

Therese Seldahl 0-4-2-3-5 12/2160 - 46.200 Svensk V 5 Text Me Deanna Hall Seldahl Therese, Sundsvall Fredriksson Roland & Olsson Annelie
START OM 22:59:48