Spelkalendern
Bollnäs
Första start 18:20
LOPP
1
18:20
2
18:42
3
19:05
4
19:30
5
19:52
6
20:14
7
20:36
8
20:56
9
21:15
10
21:33

Banförhållande: Lätt bana

Stampings lopp - DubbelCupen meeting 6 försök 10
4-åriga och äldre svenska och norska kallblodiga lägst 350.001 kr. Körsvenskrav kat. 2.
3140 m. Tillägg 20 m vid vunna 700.001 kr, 40 m vid 1.000.001 kr, 60 m vid 1.500.001 kr
Pris: 50.000-25.000-12.500-8.000-5.500-(4.000)-(4.000) kr.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

11 Våler Nikolai(NO)

Rikard N Skoglund

Öystein Tjomsland

24.5

1/3200 H 5 Stall Olympic AB, Årjäng Karlsen Camilla, Norge

2

5 Bokli Rapp N.O.

Ulf Ohlsson

Daniel Redén

25.7

2/3160 H 6 Brixton Medical AB (Daniel Redén) m fl Foss Tore, Norge

3

8 Bellfaks

Jan-Olov Persson

Jan-Olov Persson

25.3

2/3180 H 10 STALL KAJ HB, Mölndal Schou Jahn, Norge

4

10 B.W.Rune

Mats E Djuse

Jan-Olov Persson

25.4

4/3180 H 5 B W Montage AB, Älvsjö Wallström Birger, Älvsjö

5

3 Norrbo Odin

Kenth Åkerlund

Stefan Eriksson

26.6

3/3140 V 7 Eriksson Uppling C & Eriksson S Holmberg Roland, Delsbo

6

1 Ängspilen

Bo Landgren

Filip Raihle

26.7

1/3140 V 9 Raihle Filip & Raihle Lövblad Sofi Nyström Jenny & Olsson Daniel

O

2 Rasmus Karma

Angelica Klockar

Angelica Klockar

26.7

2/3140 V 11 Heldt Strandberg Lena, m fl Löfgren Malin, Oviken

O

12 Art Nökkve

Håkan Skoglund

Håkan Skoglund

26.6

2/3200 H 9 KLV Holding AB, m fl Olsen Kjell R, Norge

O

4 Sippson

Viktor Lyck

Lars Rosén

27.8

1/3160 V 8 Stall Larrj HB, Rättvik Rosén Lars, Rättvik

O

7 Lome Diamant

Oskar Kylin Blom

Fredrik Fransson

29.9

1/3180 H 6 Stall MonsterTrav.se Hasle John, Norge

O

9 Bro Viking

Michaela B Fransson

Fredrik Fransson

.

3/3180 H 11 Let's Publish AB, Järvsö Johansson Willy & Andersson Bengt

d

13 Titan Tabac

Rebecca Dahlén

Dick Holm

.g

3/3200 H 12 Holm Dick & Falk Thomas Karlsson Gerth-Ove, Östervåla

Struken

6 Arragon

Stefan Erlandsson

Hans Pettersson

.

3/3160 V 10 Hp:s Trav HB, Riddarhyttan Risberg Lena, Sandviken