Spelkalendern
Bollnäs
Första start 18:20
LOPP
1
18:20
2
18:42
3
19:05
4
19:30
5
19:52
6
20:14
7
20:36
8
20:56
9
21:15
10
21:33

Banförhållande: Lätt bana

STL Diamantstoet, Försök 3 i Meeting 8 (Final Solvalla 26 december)
3-åriga och äldre ston 100.001 - 750.000 kr. Körsvenskrav kat. 1.
2140 m. Tillägg 20 m vid vunna 250.001 kr
Pris: 110.000-55.000-27.500-14.500-9.000-6.000-5.000 (7 priser)

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

6 Iceland Falls

Claes Sjöström

Håkan Wallberg

13.4

1/2160 S 4 Stall Stallströ HB, Hofors Blom Göran, Östervåla

2

15 Zooropa

Robert Dunder

Robert Dunder

13.7

10/2160 S 5 Stall Sälen och Göstasbuss Top Of Europe Management AB & Djuve A

3

10 Ies Elisabet

Mats E Djuse

Fredrik Wallin

13.9

5/2160 S 4 IFG Konsult AB, Enköping Edlund Inger, Enköping

4

9 Orlando

Magnus A Djuse

Fredrik Wallin

13.9g

4/2160 S 4 Grönstrand Mertsi, Skutskär Jonsson Tomas, Nossebro

5

11 Miss Silver

Rikard N Skoglund

Robert Bergh

13.9

6/2160 S 5 Stall ROHERO KB, Oxie Två Kloka HB, Mariestad

6

8 Whelk

Jörgen Westholm

Jörgen Westholm

14.0

3/2160 S 6 Team Osminkad HB, Mora Menhammar Stuteri AB, Ekerö

7

12 Lisa S.E.

Ulf Eriksson

Stefan Öhrberg

14.0

7/2160 S 6 Öhrberg Stefan, Viksjö Öhrberg Stefan & Landin Helen

O

3 Lyckans Cash

Stefan Arvidsson

Stefan Arvidsson

14.9

3/2140 S 6 Ryhed Idrott & Rehab AB, m fl Ryhed Idrott & Rehab AB & XC Invest AB

O

1 Juvelens Miss F.

Kajsa Frick

Jakob Croon

15.0

1/2140 S 4 cadcal Westerback I&I AB, Sollentuna Westerback Kenneth, Sollentuna

O

2 Life is Grand

Tomas Pettersson

Frida Larsson

15.4

2/2140 S 7 Larsson Frida,Sala Travtränare Mats Gustafsson AB, Habo

d

7 Valborg Marje

Paw Mahony

Paw Mahony

.g

2/2160 S 7 Mitt i Byn Förvaltnings AB, Kopparberg Larsson Arne, Kopparberg

d

14 Luna Nera Doc

Oskar J Andersson

Oskar J Andersson

.g

9/2160 S 8 Svensson Håkan B & HB Trend Center Hultberg Dan, Hallsberg

d

5 Cook Island

Peter Eriksson

Peter Eriksson

.g

5/2140 S 3 Easy KB, Uppsala Menhammar Stuteri AB, Ekerö

d

13 Laleh Pellini

Mika Forss

Björn Goop

.g

8/2160 S 4 Bro Byggnads AB, Stockholm Pellini Breeding AB, Bromma

Struken

4 Joyful Trix

Ulf Ohlsson

Daniel Redén

.

4/2140 S 3 Stall Zet (Redén Daniel) Brixton Medical AB, (Redén Daniel)