Spelkalendern
Bollnäs
Första start 17:45
LOPP
1
17:45
2
18:07
3
18:30
4
18:53
5
19:15
6
19:38
7
20:00
8
20:22
9
20:44

Banförhållande: Lätt bana

Valbo Trä AB Edsbyn
3-åriga och äldre svenska och norska kallblodiga 100.001 - 800.000 kr. Körsvenskrav kat. 2.
1640 m. Tillägg 20 m vid vunna 420.001 kr
Pris: 30.000-15.000-10.000-6.800-5.900-(5.000)-(1.500) kr.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

8 Kong Henry

Örjan Kihlström

Jan Ove Olsen

26.9

3/1660 V 9 Andersen Richard & Stomperud Beathe Stomperud Karin Steiner & Atle

2

1 Häsen Räsern

Ulf Ohlsson

Jan-Olov Persson

28.2

1/1640 H 5 Roslund Karin & Stigsson Rolf Roslund Karin & Stigsson Rolf

3

13 Hönn Blesa

Rikard N Skoglund

Ulf Backhouse

27.3

8/1660 S 10 Backhouse Ulf & Eriksson Jan Strande Lars, Norge

4

3 Thess Vilja

Emil Eriksson

Esbjörn Glantz

28.5

3/1640 S 5 Stall Ava HB, Delsbo Ydersbond Edina, Norge

5

2 Sol Varga

Wiktor Kylin-Blom

Stig Jarle Röste

28.6

2/1640 S 9 Stall Spring För Livet - Easy Persson Jan-Olov, Hudiksvall

6

11 Guli Anna

Stefan Johansson

Stefan Johansson

27.6

6/1660 S 4 Zetterblad Nils-Olov & Byberg Tomas Andersson F & HB Anderssons Hästar

7

10 Bol Brage

Mats E Djuse

Jan-Olov Persson

27.9

5/1660 H 7 Stall Alla Känner Malla Sperstad Jan, Norge

O

9 Björs Viking

Emilia Leo

Bengt-Erik Olsson

28.0g

4/1660 V 11 Df Försäljning AB, Säter Lagergren Annelie, Järvsö

O

4 Ennos Cayenne

Claes Eskilsson

Angelica Bernström

29.4

4/1640 S 9 Bernström Angelica, Stora Skedvi Olofsdotter Nina, Malå

O

7 Nygårds Hillevi

Ulf Eriksson

Joakim Reiser

28.5g

2/1660 S 7 Stall Klacken AB, m fl Rohlin Marie & Nygårdh Sören

O

6 Tåga Kongen

Jan-Olov Åberg

Jan-Olov Åberg

29.5g

1/1660 V 7 Åberg Jan-Olov, Bollnäs Johansson Peter, Harads

O

12 Gullkongen

Claes Stolt

Claes Stolt

.g

7/1660 V 7 Stolt Claes, Hamrångefjärden Larsson Anita, Malmköping

d

5 Elsas Faks

Tomas Pettersson

David Nylander

.g

5/1640 V 7 David Nylander AB, Rättvik Persson Jan-Olov, Hudiksvall