Spelkalendern
Bollnäs
Första start 12:20
LOPP
1
12:20
2
12:42
3
13:04
4
13:26
5
13:47
6
14:07

Banförhållande: Lätt bana

Spårtrappa
3-åriga och äldre svenska och norska kallblodiga 150.001 - 350.000 kr. Körsvenskrav kat. 2.
2140 m. Autostart. 15 startande. Spår efter startsumma där häst med lägst startprissumma får spår 1 osv, enligt följande ordning spår 1,2,3,4,5,6,9,10,7,11,8,13,12,14,15. Spårförbehåll ej tillåtet.
Pris: 50.000-25.000-12.500-8.000-5.500-(4.000)-(4.000) kr.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

10 Zenit

Magnus A Djuse

Gunnar Gabrielsson

28.6a

10/2140 H 5 Gabrielsson Gunnar, Leif &Adler Monica Gabrielsson Leif & Adler Monica

2

7 Grude Tilla

Ulf Ohlsson

Öystein Tjomsland

28.6a

7/2140 S 5 Lustberget AB, Borlänge Hove Martin, Norge

3

6 G.G.Qurre

Mikael Olsson

Tomas Karlsson

28.6a

6/2140 H 4 Karlsson Tomas & Ek Katarina Larsson Per-Erik, Björklinge

4

11 Lundås Emil

Tomas Pettersson

Jeanette Andersson

28.9a

11/2140 V 9 Åsman Paul & Andersson Jeanette Åslund Britt-Inger, Sundsbruk

5

14 Justus N.A.

Mats E Djuse

Jan-Olov Persson

29.1a

14/2140 V 5 AB Johan Hansson, Uppsala AB Johan Hansson& HälsTrav AB (Per JO)

6

9 Klack Alva

Robert Wilhelmsson

Robert Wilhelmsson

29.3a

9/2140 S 5 Wilhelmsson Robert & Johansson M Olsson Jessica & Reiser Joakim

7

13 Pegasus Mia

Nicklas Westerholm

Nicklas Westerholm

29.3a

13/2140 S 3 Stall Pegasus Mia Väskinge Stallet Alltjänst HB, Sala

O

5 Klack Pansar

Joakim Reiser

Joakim Reiser

29.4a

5/2140 V 5 Stall Klacken AB, Järvsö Olsson Jessica & Reiser Joakim

O

12 Trollklackan

Malin Friman

Rauno Pöllänen

30.6a

12/2140 S 11 Jonsson Anne-Lie, Torsåker Olsson Lars Torne & Brodd Ingrid M

O

1 Sikvelands Stjerna

Bo Landgren

Jan-Olov Åberg

30.9a

1/2140 S 8 Easy KB, Uppsala Sikveland Norodd, Norge

O

8 Högheimsfax

David Nylander

David Nylander

33.7a

8/2140 V 10 David Nylander AB, Rättvik Sletner Bente K., Norge

O

3 Se på Mig

Lars Magnusson

Lars Magnusson

34.8a

3/2140 S 6 Stall Blågul Rohlin Marie & Nygårdh Sören

O

15 Tippex

Jan-Olov Åberg

Jan-Olov Åberg

uag

15/2140 V 9 Åberg J-O, Mickelsson H & Nilsson G Persson Per-Gunnar, Järvsö

d

4 Slettvoll Elli

Rikard N Skoglund

Anders Jonols

11ag

4/2140 S 10 Jonols Anders, Viksjöfors Bredholt Kjell, Norge

d

2 Waxen(NO)

Daniel Wäjersten

Jan-Olov Persson

uag

2/2140 H 7 Lillbacka Pekka, Finland Lillbacka Pekka, Finland