Spelkalendern
Bollnäs
Första start 13:45
LOPP
1
13:45
2
14:08
3
14:31
4
15:00
5
15:22
6
15:44
7
16:06
8
16:28
9
16:48
10
17:08
11
17:28

Banförhållande: Lätt bana

Spårtrappa
3-åriga och äldre 100.001 - 465.000 kr. Körsvenskrav kat. 2.
2640 m. Autostart. 15 startande. Spår efter startsumma där häst med lägst startprissumma får spår 1 osv, enligt följande ordning spår 1,2,3,4,5,6,9,10,7,11,8,13,12,14,15. Spårförbehåll ej tillåtet.
Pris: 35.000-17.500-11.000-7.500-6.400-(5.400)-(2.000) kr.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

3 Ingesson

Magnus A Djuse

Mattias Djuse

15.9a

3/2640 V 5 Betonghåltagning NBT AB, Bromma Mickelsson Thomas, Sundbyberg

2

7 Gorgeous Lime

Ulf Ohlsson

Katarina Lissollas

16.3a

7/2640 V 9 Lissollas Katarina, Börje & Daniel Lissollas Börje, Rättvik

3

6 Applejack Mile

Troels Andersen

Troels Andersen

16.5a

6/2640 V 9 Sune Hansen Veterinärpraktik AB Jensen Lars, Danmark

4

5 Flame of Fortune

Daniel Wäjersten

Daniel Wäjersten

16.6a

5/2640 S 8 Asplund Jenny & Kenneth Asplund Jenny, Kovland

5

10 Topnotch Liss

Per Linderoth

Per Linderoth

16.6a

10/2640 V 6 Bygg o Varu Akuten AB, Gällö Nordlöf Sandra, Brunflo

6

11 Unarmed Face

Kevin Svedlund

Johanna Hedlund

16.6a

11/2640 V 5 Hedlund Kristina & Bengt Kolgjini Adrian, Veberöd

7

4 Jonatan Trot

Jenny A Björk

Jenny A Björk

16.6a

4/2640 V 6 Björk Jenny A, Lövstabruk Karlsson Ove, Fjugesta

O

1 Raw Data

Andre Schiller

Palle Pettersson

16.7a

1/2640 S 5 Schiller Andre, Tyskland Stefan T.Z. Melander HB, Enköping

O

13 Vanilla Pod

Kenneth Haugstad

Kenneth Haugstad

16.9a

13/2640 V 7 SRF Stable Menhammar Stuteri AB, Ekerö

O

15 Aking Bakasyon

Peter Eriksson

Christina Larsson

17.0a

15/2640 V 6 Stall Vacation HB, Kilafors Larsson Christina, Stråtjära

O

2 Vickie Frontline

Jan-Olov Åberg

Jan Schön

17.0a

2/2640 S 7 Persson Beate, Bollnäs Bollnäs Hästuppfödning AB

O

12 Castleman

Rikard N Skoglund

Zandra Vidén

17.2a

12/2640 V 7 L Brolin Läkartjänst AB, Sundbyberg L Brolin Läkartjänst AB, Sundbyberg

O

9 Casper One

Felicia Jansson

Anette S Jansson

17.2a

9/2640 V 9 Jansson Anette S & Amrén Stig Trädgår'n i Flen AB

O

8 Åsens Boggie

Mats E Djuse

Krister Jakobsson

18.6a

8/2640 V 6 Homna Trav HB (Jakobsson Krister) Homna Trav HB (Jakobsson Krister)

d

14 Green Bax

Mathias Andersson

Christer Nilsson

15ag

14/2640 V 10 Nilsson Christer, Alnö Windsong Stable, Pennsylvania, USA