Spelkalendern
Bollnäs
Första start 14:45
+1° 3ms
LOPP
1
14:45
2
15:08
3
15:31
4
15:53
5
16:20
6
16:42
7
17:05
8
17:27
9
17:50
10
18:20
11
18:42
12
19:02

Banförhållande: Lätt bana

Travrestaurangen by Kitchen
3-åriga och äldre 50.001 - 330.000 kr. Körsvenskrav kat. 2.
2640 m. Tillägg 20 m vid vunna 135.001 kr
Pris: 30.000-15.000-10.000-6.800-5.900-(5.000)-(2.000) kr.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

10 Lyckans Cash

Örjan Kihlström

Stefan Arvidsson

16.6

7/2660 S 7 Ryhed Idrott & Rehab AB, m fl Ryhed Idrott & Rehab AB & XC Invest AB

2

8 Google Sisu

Jessika Sidbäck

Jessika Sidbäck

16.7

5/2660 V 5 Sidbäck Jessika & Frank Nordin Cecilia Sisyfos Breeders AB, Sigtuna

3

15 Knowwhentohold'em(FI)

Mika Forss

Nina Pettersson-Perklén

17.0

12/2660 V 5 Holy Gamblers Stable, Finland EM Stables HB, Sigtuna

4

11 Fashion Fine Wine

Olle Alsén

Olle Alsén

17.2

8/2660 V 7 Alsén Linnéa, Österfärnebo Fashion Farms LLC, USA

5

1 Cotton Frontline

Torbjörn Jansson

Zandra Vidén

17.9

1/2640 V 4 Wadin Anders, Bergsjö Blue Line AB, Bollnäs

6

12 Young Highness

Ulf Ohlsson

Per Linderoth

17.7

9/2660 S 5 Team Young AB, Viksjöfors Kjell Ungh AB, Viksjöfors

7

13 Sherlock

Erik Adielsson

Tomas Forslin

18.0

10/2660 V 5 Tomas Forslin KB & Gådin Elisabeth Forslin Tomas & Gådin Elisabeth

O

2 Alert Height

Billy Svedlund

Billy Svedlund

18.9

2/2640 S 7 Stall Reco (Svedlund Billy) Stefan T.Z. Melander HB, Enköping

O

9 Hitman Hearns

Robert Wilhelmsson

Robert Wilhelmsson

18.7

6/2660 V 8 Johansson Madelene&Wilhelmsson Robert Eriksson Ulf, Sandviken

O

6 Gumball In

Sofia Frilén

Ingemar Söderberg

19.1

3/2660 H 6 Hm Allbygg AB, Matfors Invexbo AB, Bredaryd

O

7 Leon(FI)

Hannu Korpi

Hannu Korpi

19.1

4/2660 V 9 Fire-Talli, Finland Finsk Uppfödare

O

14 Castor Brick

Peter Eriksson

Peter Eriksson

u

11/2660 V 7 Eriksson Peter, Bollnäs Bredberg Anders, Tystberga

d

3 Fagur

Tamara Skutnabb

Zandra Vidén

kubg

3/2640 V 6 Wadin Anders, Bergsjö Gunnar Sundbaum AB, Huddinge

d

5 Whitsun Eve

Magnus A Djuse

Erika Melin

kubg

2/2660 S 8 Kårvall Magnus & Stall Dansa In KB Forsberg Jenny, Sörberge

d

4 Galileo Journey

Jorma Kontio

Katja Melkko

ug

1/2660 V 5 Väänänen Timo & Kaiholehto Juha-Pekka Taipale Heikki, Finland