Spelkalendern
Bollnäs
Första start 18:20
LOPP
1
18:20
2
18:42
3
19:05
4
19:30
5
19:52
6
20:14
7
20:36
8
20:56
9
21:15
10
21:33

Banförhållande: Lätt bana

DubbelCupen, försök 7, meeting 2 - Fördel Ston
4-åriga och äldre svenska och norska kallblodiga 150.001 - 350.000 kr. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner födda 030329 eller tidigare.
1640 m. Tillägg 20 m för hingstar och valacker.
Pris: 50.000-25.000-13.000-10.000-7.500-(5.500)-(3.500) kr.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

6 Skeie Lotta

Robert Wilhelmsson

Robert Wilhelmsson

27.4g

6/1640 S 5 Engberg Sven Erik, Torsåker Skeie Henning & Årdal Leif Arvid

2

9 Vårbusan

Mats E Djuse

Stefan Kurlberg

27.7g

9/1640 S 6 Kurlberg Stefan & Berglin Jeanette Andersson Sara, Kovland

3

13 Lassos Viking

Kajsa Frick

Bertil Sehlberg

26.8

4/1660 V 10 Sehlberg Bertil, Sunnansjö Sehlberg Bertil, Sunnansjö

4

4 Trollklackan

Rauno Pöllänen

Rauno Pöllänen

28.0

4/1640 S 12 Jonsson Anne-Lie, Torsåker Olsson Lars Torne & Brodd Ingrid M

5

12 G.G.Qurre

Mikael Olsson

Tomas Karlsson

27.0

3/1660 H 5 Karlsson Tomas & Ek Katarina Larsson Per-Erik, Björklinge

6

8 Grude Bambi(NO)

Ulf Ohlsson

Öystein Tjomsland

28.2

8/1640 S 5 Hove Njål & Hodne Kjell, Norge Hove Martin, Norge

7

3 Reime Blesa

Anders Högberg

Anders Högberg

28.2

3/1640 S 7 Högberg Anders, Luxemburg Reime Bakkevold Ove, Norge

O

14 Månbest A.M.

Gunnar Melander

Gunnar Melander

27.2

5/1660 H 6 Öberg AnnaMaria & Melander Gunnar Öberg AnnaMaria & Melander Gunnar

O

5 Månskens Pärla

Bo Landgren

Joel Wennström

28.7

5/1640 S 9 Wennström Joel & Eriksson Marie Bergman Marie, Hemmingsmark

O

10 Odin Af Sola

Fredrik Fransson

Fredrik Fransson

28.1

1/1660 V 7 Stall MonsterTrav.se Djuve Eirik, Norge

O

7 Sikvelands Stjerna

Jan-Olov Åberg

Jan-Olov Åberg

30.1g

7/1640 S 9 Easy KB, Uppsala Sikveland Norodd, Norge

d

15 B.W.Bille

Jan-Olov Persson

Jan-Olov Persson

9g

6/1660 H 4 B W Montage AB, Älvsjö Wallström Erika, Älvsjö

d

1 Brenne Bitti

Jörgen Westholm

Jörgen Westholm

kub0g

1/1640 S 7 Stall Bitti (Westholm Jörgen) Brenne Vidar A, Norge

d

11 B.W.Kungen

Jan Ove Olsen

Jan Ove Olsen

ug

2/1660 V 5 Mattsson Emma, Hudiksvall Wallström Birger, Älvsjö

Struken

2 Lysjö Wilda

Kristina Larsson

Kristina Larsson - 2/1640 S 9 Stall Lysjö KB, Rottneros Larsson Kristina, Rottneros