Spelkalendern
Bollnäs
Första start 12:20
LOPP
1
12:20
2
12:42
3
13:04
4
13:26
5
13:47
6
14:07
7
14:27
8
14:46

Banförhållande: Lätt bana

Fördel ston
3-åriga och äldre svenska och norska kallblodiga 2.001 - 50.000 kr. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner födda 030412 eller tidigare.
2140 m. Tillägg 20 m för hingstar och valacker.
Pris: 25.000-12.500-8.500-6.500-5.500-4.500-2.000-2.000 (8 priser)

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

10 Sturfajt'n

Jan-Olov Persson

Jan-Olov Persson

33.4

6/2160 H 3 Tekno Odin AB, Hudiksvall Wistra AB, Hallstavik

2

8 Farmpilot

Jessika Sidbäck

Jessika Sidbäck

33.8

4/2160 V 4 Sidbäck Jessika & Frank Nordin Cecilia Hällsten Arne, Malå

3

15 Garli Moe Balder(NO)

Stig Jarle Röste

Stig Jarle Röste

34.3

11/2160 V 8 Sundt Rune & Steig Oddvar, Norge Moe Tor Martin, Norge

4

9 Mjölner Malvin

Oskar Kylin Blom

Oskar Kylin Blom

34.9

5/2160 H 3 Blom Nicklas, m fl Mjölneröd Jan Roar, Norge

5

2 Lill Madde

Helena Ehn

Olov Brunlöf

36.0

2/2140 S 9 Brunlöf Olov, Holmsveden Brunlöf Olov, Holmsveden

6

11 Önnes Heimer

Billy Svedlund

Elisabet Sundgren

35.1g

7/2160 V 4 Sundgren Elisabet, Forsbacka Ungman Marie, Alfta

7

13 Obsli Viking

Ulf Pettersson

Ulf Pettersson

35.4

9/2160 V 5 Nordin Sören & Eriksson Karin Nordin Sören, Ilsbo

8

12 Fosshaug Frasse

Fredrik Fransson

Fredrik Fransson

36.0g

8/2160 V 4 Stall MonsterTrav.se Fosshaug Ole Björn Erik, Norge

O

14 Angedölen

Olle Alsén

Olle Alsén

38.3g

10/2160 V 6 Stall W.S. Torsåker KB, Gävle Fond Arne Morten, Norge

O

4 Klack Astrid

Tomas Pettersson

Joakim Reiser

39.3g

4/2140 S 4 Stall Klacken AB, Järvsö Olsson Jessica & Reiser Joakim

d

3 Lyckans Rut

Lucas H Vikström

Stefan Arvidsson

ug

3/2140 S 4 Ryhed Idrott & Rehab AB, Alfta Ryhed Idrott & Rehab AB, Alfta

Struken

1 Ma Råkes

Peter Eriksson

Emilia Schlömer - 1/2140 S 5 Schlömer Emilia, Söderhamn Haglund Camilla, Sundsvall

Struken

5 Pårs Odin

Wiktor Kylin-Blom

Magnus Nilsson - 1/2160 V 5 Team Easy Place HB, Söderhamn Olsson Monica & Wilhelmson Kjell

Struken

6 Hovden

Hans Lindgren

Hans Lindgren - 2/2160 V 6 Stall Gåltjärn KB, Kovland Stall Lillgrynet HB, Alnö

Struken

7 Eskils Joker

Ulf Ohlsson

Daniel Redén - 3/2160 V 4 Stall Zet (Redén Daniel) Larsson Kenneth&SundbergLarsson Iselin