Spelkalendern
Bollnäs
Första start 12:10
LOPP
1
12:10
2
12:32
3
12:54
4
13:16
5
13:37
6
13:57
7
14:17
8
14:36
9
14:54

Banförhållande: Lätt bana

Breddlopp - Juniorchans - K150/U30 - P21-lopp
3-åriga och äldre svenska och norska kallblodiga 100.001 - 350.000 kr med högst 500 poäng, körda av B- eller K- licensinnehavare. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner födda 910101 till 051231 med högst 150 sulkylopp under 2020.
2140 m. Tillägg 20 m vid vunna 205.001 kr
Pris: 10.000-5.000-3.500-2.500-2.100-2.000-2.000-2.000 (8 priser)

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

14 Odinprinsen

Johanna Stark

Kamilla Norberg

28.7

3/2160 V 7 Right Into The Tile HB, Sundsvall Dåbu Knut Erik, Norge

2

12 Lapp Love

Michelle Larsson

Clas-Göran Strid

28.8

1/2160 V 11 C G Strid Trav KB, Alnö Arnells Rune, Alfta

3

10 Höstbo Ellen

Linus Lönn

Liselott Svan

30.0

10/2140 S 6 Svahn Janåke, Maud & Daniel Larsson Tommy S & Sandra

4

4 Kometen

Ella Ung

Rose-Marie Kjaernet

30.1

4/2140 V 11 Ung Ella, Edsbyn Lövseth Turid & Kjersti, Norge

5

9 Koldemo Kristall

Lukas L Svedlund

Joel Wennström

30.3g

9/2140 S 6 Eriksson Marie & Wennström Joel Eriksson Marie & Wennström Joel

6

15 Järvsö Kristian

Nicole T Edqvist

Petra Edqvist

29.8

4/2160 V 6 Edqvist Petra, Sunnemo Persson Jan-Olov, Hudiksvall

7

5 Gompen Elden

Johan Brandel

Kenneth Larsson

30.8

5/2140 V 9 Stall Slotts Gumpen Elin, Norge

8

2 Vide Viking

Emelie Pettersson

Tomas Pettersson

31.1

2/2140 V 6 Haglund Lars & Rosell Jenny Haglund Lars & Rosell Jenny

O

7 Engsbro Kvicken

Lucas H Vikström

Mats Kvick

31.9

7/2140 V 7 Kvick Mats, Tomas & Sara Kvick Mats, Alfta

O

11 Klack Loke

Felicia Molin

Vilma Lindahl

34.1

11/2140 V 6 Lindahl Vilma, Sala Olsson Jessica & Reiser Joakim

d

13 Hallsta Bamse

Viktor Jonsson

Mats Jonsson

7g

2/2160 V 12 Jonsson Mats, Indal Jonsson Mats, Indal

d

6 Eldtoring

Victor Karlsson

Jenny Edman

11g

6/2140 V 9 Edman Jenny & M, Söderström A Edman Jenny, Timrå

d

8 Karlängs Nisse

Jill Ivarsson
Clara Jonasson

Nils Häggström

ug

8/2140 V 11 Häggström Nils, Matfors Häggström Nils, Matfors

Struken

1 Viking Gel

Jonna Träskvik

Viktor Lyck - 1/2140 V 6 Lyck Viktor, Lyck Benny&Jönsson Gunnar Lassis Gunnar & Axelsson Elisabeth

Struken

3 Essis Lille Lukas

Ella Halvarsson

Erik Persson - 3/2140 V 10 Persson Erik, Edsbyn Nilsson Annika, Lekeryd