Spelkalendern
Bollnäs
Första start 18:30
LOPP
1
18:30
2
18:53
3
19:15
4
19:38
5
20:00
6
20:22
7
20:44
8
21:05
9
21:23
10
21:41

Banförhållande: Lätt bana

Juniorchans - K150 - P21-lopp
3-åriga och äldre 100.001 - 350.000 kr med högst 500 poäng, körda av B- eller K- licensinnehavare. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner födda 051231 eller tidigare med högst 150 sulkylopp under 2020.
1640 m. Autostart. 12 startande.
Pris: 10.000-5.000-3.500-2.500-2.100-2.000-2.000-2.000 (8 priser)

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

9 Athos Dei Greppi

Felicia Molin

Felicia Molin

15.0a

9/1640 H 5 Ekerum Trav HB, Bro Az. Agr. I Greppi, Italien

2

6 Etta Sting

Alice Molin

Per Ivarsson

16.0a

6/1640 S 9 Malsta Gård HB, Norrtälje Sandström E, Fysiocard AB & Lundström

3

7 Jacqueline Boko

Sanna Boije

Daniel Wikberg

16.4a

7/1640 S 5 Stall Släggan Boko Stables Holland BV, Nederländerna

4

4 Castor Brick

Öyvind Wagnild

Peter Eriksson

16.6a

4/1640 V 7 Hahne Tyrén L & Tyrén R & P Bredberg Anders, Tystberga

5

2 Cheval de Reve

Lucas H Vikström

Jan-Olov Åberg

17.1a

2/1640 V 8 Englund Margaretha, Rengsjö Burén Malena & Niklas

6

10 Kapish G.L.

Adam Nyberg

Adam Nyberg

17.7a

10/1640 V 8 Nyberg Alexander, Gävle Hallin Gunilla, Nordingrå

7

1 Valnes Heidi

Kenth Söderlund

Kenth Söderlund

17.9a

1/1640 S 8 Stall Erik Olof's Gården Wall Bengt, Segmon

8

8 Gloss Photo

Hannah Norling

Karin Persson

18.2a

8/1640 V 12 Stall Belsäng HB, Kilafors Fransson, Edvardsson Richter & Pilnäs

O

12 Bobo

Jimmy Dahlman

Åsa Bäck

18.2a

12/1640 V 10 Stall Vi Tre Carabott Ivan, Malta

O

11 Kent's Laddie

Johan Brandel

Börje Brandel

18.6ag

11/1640 V 6 Brandel Johan & Tomas AB Kungsholmen Hästar, Stockholm

d

3 Vinnie Frontline

Linus Lönn

Cecilia Dahlin

11ag

3/1640 S 7 Strandberg Kent & Dahlin Cecilia Bollnäs Hästuppfödning AB

d

5 Vallee de Lumiere

Angelica Klockar

Patrik T Eriksson

12ag

5/1640 V 7 Eriksson Patrik T & Carlsson Stefan Knutsson Trotting AB, Göteborg