Spelkalendern
Bollnäs
Första start 11:10
LOPP
1
11:10
2
11:32
3
11:54
4
12:16
5
12:40
6
13:02
7
13:22
8
13:42
9
14:01

Banförhållande: Lätt bana

Breddlopp - Stolopp - Spårtrappa - P21-lopp
3-åriga och äldre ston 100.001 - 350.000 kr med högst 500 poäng. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner födda 040514 eller tidigare med högst 150 sulkylopp under 2021.
2140 m. Autostart. 15 startande. Spår efter startsumma där häst med lägst startprissumma får spår 1 osv, enligt följande ordning spår 1,2,3,4,5,6,9,10,7,11,8,13,12,14,15. Spårförbehåll ej tillåtet.
Pris: 10.000-5.000-3.500-2.500-2.100-2.000-2.000-2.000 kr (8 priser). Lägst 1.500 kr till alla tävlande.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

7 Ajlexes Elise

Jenny A Björk

Anders Jonsson

16.3a

7/2140 S 5 Stall Stora Hälla Jonsson Anders, Falun

2

9 Eruption

Ida Olsson

Markus Pihlström

16.4a

9/2140 S 5 Stall T.Z. (Melander Stefan) Stefan T.Z. Melander HB, Enköping

3

1 Helena Fagra

Sofia Frilén

Zandra Vidén

16.5a

1/2140 S 5 Stall Zanders AB (Vidén Zandra) Gunnar Sundbaum AB, Huddinge

4

5 Dream Quo Vadis

Emil Cedergren

Mikael Cedergren

16.5a

5/2140 S 6 Bylund Göran, Sundsvall Bylund Göran, Sundsvall

5

10 Fanny Leader

Victor Karlsson

Henrik Eriksson

16.6a

10/2140 S 7 Stall Nordställningar HB, Edsele Hansson Kristina & Tryggve

6

6 Aruba Babe

Hans Högberg

Hans Högberg

17.0a

6/2140 S 8 Högberg Hans, Arbrå Högberg Hans, Arbrå

7

11 Vinnie Frontline

Cecilia Dahlin

Cecilia Dahlin

17.0a

11/2140 S 8 Strandberg Kent & Dahlin Cecilia Bollnäs Hästuppfödning AB

8

8 Gusto

Ove Berglin

Lovisa Gunnarsson

17.5a

8/2140 S 6 Stall Merrimac Bernhardsson Sven, Rättvik

0

4 Hot Tonai

Erica Nordlander

Erica Nordlander

17.7a

4/2140 S 8 Stall Dumbo Strid Claes-Göran, Alnö

0

3 Annie Oakley Zenz

Mathias Andersson

Mathias Andersson

19.6ag

3/2140 S 10 Zenz AB, Bjuråker Zenz AB, Bjuråker

d

2 Johana Baker

Felicia Molin

Kristofer Jansson

6a

2/2140 S 7 Ek Iréne, Hamrångefjärden Ek Iréne, Hamrångefjärden