Spelkalendern
Bollnäs
Första start 11:10
LOPP
1
11:10
2
11:32
3
11:54
4
12:16
5
12:40
6
13:02
7
13:22
8
13:42
9
14:01

Banförhållande: Lätt bana

Breddlopp - P21-lopp - Fördel Ston
3-åriga och äldre svenska och norska kallblodiga 35.001 - 225.000 kr med högst 500 poäng. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner födda 040514 eller tidigare med högst 150 sulkylopp under 2021.
2140 m. Tillägg 20 m för hingstar och valacker. 20 m vid vunna 135.001 kr
Pris: 10.000-5.000-3.500-2.500-2.100-2.000-2.000-2.000 kr (8 priser). Lägst 1.500 kr till alla tävlande.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

6 Hakkestadhs Runa

Håkan Wallberg

Lisa Grahn

30.5

4/2160 S 6 F:a Stall Hakkestadh & Wallberg Håkan Eliasson Mats, Bergby

2

12 Guli Eros

Erik Lindegren

Jan Rosenqvist

29.7

5/2180 V 5 Rosenqvist Jan, m fl Andersson F & HB Anderssons Hästar

3

4 Gangsi

Johanna Stark

Ingrid Sahlin

30.7

2/2160 S 7 Stall B Sahlin HB, Kilafors Sahlin Tage & Ingrid, Berggren Anita

4

5 Rind

Jonna Andersson

Gunnel Palmqvist

30.9

3/2160 S 9 Palmqvist Gunnel & Ruth Palmqvist Gunnel, Djurås

5

1 Nors Lillasyster

Anna-Maria Forsberg

Anna-Maria Forsberg

31.8

1/2140 S 11 Forsberg Anna-Maria,Britt-Marie & Lars Strömberg Bertil, Färila

6

15 Essis Lille Lukas

Emil Cedergren

Erik Persson

30.2

8/2180 V 11 Persson Erik, Edsbyn Nilsson Annika, Lekeryd

7

3 Faksida

Håkan Andersson

Håkan Andersson

32.0g

1/2160 S 9 Stall Mullebäck HB, Valbo Blom Göran, Östervåla

8

2 Dag Eldmi(NO)

Ove Berglin

Stig Jarle Röste

33.1g

2/2140 S 10 Sörensen Tore, Norge Dagestad Nils, Norge

0

14 Ersa Victor

Billy Svedlund

Camilla Algotsson

31.7g

7/2180 V 12 Algotsson Rolf & Camilla Algotsson Rolf, Lima

0

11 Majos Höstglöd

Mikael Svanstedt

Ann-Charlott Karlsson

32.1g

4/2180 V 8 Karlsson Ann-Charlott & Svanstedt M Fredriksson Leufstadius & Leufstadius

0

13 Elsås Storm

David Nylander

David Nylander

32.8

6/2180 V 7 David Nylander AB, Rättvik Pedersen Harald

d

10 Eld Lotus

Felicia Molin

Frida Staaff

7

3/2180 V 11 Staaf Sophie, Fagersta Nilsson Anders, Matfors

d

7 Snöprinsen

Sara Jonsson

Sara Jonsson

9

5/2160 V 8 Jonsson Sara & Sundqvist Jörgen Arnbjörnsson Ivar, Ludvika

Struken

8 Fosshaug Frasse

Michaela B Fransson

Fredrik Fransson - 1/2180 V 5 Stall MonsterTrav Stuteri Fosshaug Ole Björn Erik, Norge

Struken

9 Matteus W.J.

Madelene Johansson

Robert Wilhelmsson - 2/2180 V 6 Johansson M & P,Wilhelmsson Robert Johansson Madelene&Wilhelmsson Robert