Spelkalendern
Bollnäs
Första start 14:45
LOPP
1
14:45
2
15:08
4
15:53
5
16:20
6
16:42
7
17:05
8
17:27
9
17:50
10
18:20
11
18:43
12
19:02

Banförhållande: Lätt bana

Menhammar Stuteri - STL Diamantstoet, Försök 9 i Meeting 5 (Final Åby 13 augusti)
3-åriga och äldre ston lägst 100.001 kr. Körsvenskrav kat. 1. Körsvenner födda 040730 eller tidigare.
2140 m. Tillägg 20 m vid vunna 290.001 kr, 40 m vid 870.001 kr
Pris: 110.000-55.000-32.000-19.000-12.500-10.000-6.500-5.000 kr (8 priser). Lägst 2.500 kr till alla tävlande.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

6 Faeza Zet

Örjan Kihlström
Claes Sjöström

Daniel Redén

14.1

6/2140 S 4 Stall Zet (Redén Daniel) Brixton Medical AB, (Redén Daniel)

2

1 Bird Lane

Robert Bergh

Robert Bergh

14.3

1/2140 S 4 Örebro MOT - AB Prestera International AB, Limhamn

3

3 Global Boost

Rikard N Skoglund

Joakim Elfving

14.3

3/2140 S 5 Gebe HB, Stockholm Global Farm AB, Nacka Strand

4

14 Impala Am

Daniel Wäjersten

Daniel Wäjersten

13.7

6/2160 S 4 SRF Stable Am Bloodstock AB, Stockholm

5

2 Isla Nga Hari

Peter Eriksson

Mikael Cedergren

14.4

2/2140 S 5 Croon Per-Anders & M.C. Racing AB Croon Per-Anders & M.C. Racing AB

6

13 Madame af Djupmyra

Tomas Pettersson

Tomas Pettersson

13.8

5/2160 S 7 Burlin Nils-Gunnar & Lars-Owe Burlin Nils-Gunnar & Lars-Owe

7

11 Iceland Radio

Kim Eriksson

Hanna Forslin

13.8

3/2160 S 6 Hanna Forslin Trav AB, Hudiksvall Stefan T.Z. Melander HB, Enköping

8

9 Ies Juvel

Mats E Djuse

Fredrik Wallin

13.9

1/2160 S 7 IFG Konsult AB, Enköping Edlund Inger & Magnus

0

4 Queen Tresher

Ulf Ohlsson

Markus Pihlström

14.8g

4/2140 S 4 AB Härnösands Schakt & Trädgårdsanl. Stall Sillfrukost HB, Malmö

0

15 Allegra Gifont(IT)

Torbjörn Jansson

Alessandro Gocciadoro

13.4

1/2180 S 6 Agrusa Rosario, m fl Allev.Le Fontanette SRL&Giga Farm SRL

0

7 Beawinner

Emilia Leo

Emilia Leo

15.2

7/2140 S 4 Gröndala Gård AB, Bjuv Gröndala Gård AB, Bjuv

d

12 Listas Thaitanic

Jorma Kontio

Lars Holm

12g

4/2160 S 6 Holm Lars, Ljustorp Listaskogens Stuteri AB, Uddevalla

d

8 Eruption

Erik Adielsson

Markus Pihlström

kubug

8/2140 S 5 Stall T.Z. (Melander Stefan) Stefan T.Z. Melander HB, Enköping

d

5 Russel Square

Henrik Svensson

Nils-Erik Svedin

ug

5/2140 S 4 Svedin Nils-Erik, Njurunda Eriksson Bo K, m fl

Struken

10 Tullibardine Boe

Richard L Jansson

Richard L Jansson - 2/2160 S 6 Österman-Eriksson Eva & Eriksson B Österman-Eriksson Eva & Eriksson B