Spelkalendern
Bollnäs
Första start 17:45
LOPP
1
17:45
2
18:07
3
18:30
4
18:53
5
19:15
6
19:38
7
20:00
8
20:22
9
20:44

Banförhållande: Lätt bana

3-åriga och äldre 5.001 - 125.000 kr. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner födda 060612 eller tidigare.
2140 m. Tillägg 20 m vid vunna 50.001 kr
Pris: 25.000-12.500-8.500-6.500-5.500-4.500-3.000-3.000 kr (8 prisplacerade). Lägst 1.500 kr till alla tävlande. Prispengar max total: 79.000 kr.

PLAC.HÄST/KUSKTRÄNARETIDSPÅR/DISTKÖNÅLDERÄGAREUPPFÖDARE

1

8 Kent's Marre

Andreas Lövdal

Andreas Lövdal

15.1

7/2160V4 AB Kungsholmen Hästar & Lindstedt B AB Kungsholmen Hästar, Stockholm

2

1 Nightmare C.Boko

Olle Alsén

Olle Alsén

15.8

1/2140V4 Easy KB, Uppsala Boko Stables Holland B V & Alsén Olle

3

5 Younger

Linus Lönn

Ann-Sofie Andersson

15.6

4/2160V6 Stall Friheten HB, Hedemora Gubb-Dan HB, Dala-Husby

4

4 Västerbo Chit Chat

Jorma Kontio

Eva-Jeanette Liljeberg

15.9

3/2160S4 Liljeberg Eva-Jeanette, Bollnäs Västerbo Stuteri AB (Demmers M)

5

11 Chloe Broline

Tomas Pettersson

Tomas Pettersson

16.0

10/2160S4 Jtr Måleri AB, m fl Broline International AB, Svenljunga

6

7 Perfect Zon

Claes Eskilsson

Joakim Eskilsson

16.1

6/2160V4 Eskilsson Joakim, m fl Ohlzon Sören & Gun, Rundgren Camilla

7

6 Odense

Jimmy Dahlman

Marika Karlström

17.7

5/2160S5 Stall Mekt HB, Valbo Karlström Marika & Tommy

8

9 Jersey

Rikard N Skoglund

Tommy Eriksson

18.4g

8/2160H5 Stall Merrimac Bernhardsson Sven, Rättvik

0

3 R.K.Dynamit

Robert Dunder

Robert Dunder

19.3g

2/2160V4 JAB Logistic AB, Göteborg Ryka Invest AB, Eskilstuna

d

10 O.P.'s Todde

Ulf Ohlsson

Markus Pihlström

10g

9/2160V5 Op's entreprenad HB (Pihlström Markus) Op's entreprenad HB (Pihlström Markus)

Struken

2 Say Yes

Daniel Wäjersten

Kamilla Norberg - 1/2160S4 Westling Björkholm Lena, m fl Orefors Emma & Orefors Melander TravAB

Struken

12 Performante

Lars-Göran Söderberg

Lars-Göran Söderberg - 11/2160S4 Söderberg Lars-Göran, m fl Söderberg Lars-Göran, Kvissleby

Välj spelbolag