Spelkalendern
Dannero
Första start 11:00
0ms
LOPP
1
11:00
2
11:22
3
11:44
4
12:06
5
12:30
6
12:52
7
13:12
8
13:30
9
13:47

Breddlopp
3-åriga och äldre svenska och norska kallblodiga 10.001 - 150.000 kr. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner med högst 150 sulkylopp under 2019.
2640 m. Tillägg 20 m för hingstar och valacker. 20 m vid vunna 105.001 kr
Pris: 10.000-5.000-3.500-2.500-2.100-2.000-2.000-2.000 (8 priser)

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

11 Bonus Diamant

Jan Ove Olsen

Jan Ove Olsen

30.6

3/2680 H 4 Wt Stables AB & Lindqvist Service AB Söderström Anne, Vårgårda

2

15 Karson

Jan-Olof Johansson

Monica Nilsson

31.1g

7/2680 V 11 Nilsson Monica, Stugun Stall Hafstad HB, Brunflo

3

3 Förtrollad

Lars Nylander

Cathrine Bergkvist

31.9

1/2660 S 9 Bergkvist Cathrine, Bollstabruk Larsson Torgny, Malmköping

4

14 Rigubben

Stig Engstrand

Stig Engstrand

31.5

6/2680 V 8 Engstrand Stig, Lit Engstrand Stig, Lit

5

7 Snabb

Mikael M Andersson

Mikael M Andersson

32.6

5/2660 V 5 Andersson M M, Wimark K, Vallblom PE&B Andersson Mikael M & Wimark Kristina

6

2 Nors Lillasyster

Anna-Maria Forsberg

Anna-Maria Forsberg

34.1

2/2640 S 9 Forsberg Anna-Maria,Britt-Marie & Lars Strömberg Bertil, Färila

7

13 Dans Mysak

Ricky Eklund

Gunnar Kristoffersson

33.2

5/2680 V 10 Kristoffersson Gunnar & Helén Kristoffersson Gunnar, Björna

8

1 Olsimsglimteniögat

Magnus O Jonsson

Magnus O Jonsson

34.7

1/2640 S 6 Stall Z-A Olsims Andersson Leif & Zetterberg Agneta

O

10 Diesel

Ludwig Wickman

Robert Skoglund

33.7g

2/2680 V 6 Skoglund Robert, Njurunda Selin Lars, Kramfors

O

5 K.A.Rolina

Ida Olsson

Karl Gunnar Löjdahl

34.5

3/2660 S 7 Gottås-Löjdahl Anita & Löjdahl K-G Gottås Löjdahl Anita, Brunflo

O

6 Storm Greta

Ulf Pettersson

Ulf Pettersson

34.7g

4/2660 S 6 Stall Storm HB, Bergsjö Arnells Maria, Alfta

O

8 Majos Höstglöd

Mikael Svanstedt

Ann-Charlott Karlsson

34.8g

6/2660 V 6 Karlsson Ann-Charlott & Svanstedt M Fredriksson Leufstadius & Leufstadius

d

9 Mias Sardonyx

Per-Arne Lindström

Lars Forsman

.g

1/2680 V 5 Forsman A-C & L, Friberg M & I Carlsson Windelås Jeanette, Lycksele

d

4 Morten

Karen E. Kvåle

Karen E. Kvåle

.g

2/2660 V 8 Kvåle Karen E., Kovland Sörmo Jarle Morten, Norge

d

12 Eldtoring

Hans Bergh

Emelie Nordin

.g

4/2680 V 8 Nordin Emelie, Ljustorp Edman Jenny, Timrå