Spelkalendern
Dannero
Första start 17:45
0ms
LOPP
1
17:45
2
18:07
3
18:30
4
18:53
5
19:15
6
19:38
7
20:00
8
20:22

SCA
3-åriga och äldre svenska och norska kallblodiga högst 20.000 kr. Körsvenskrav kat. 2.
1640 m. Tillägg 20 m vid vunna 7.501 kr
Pris: 20.000-10.000-7.500-6.000-5.000-4.000-(1.500)-(1.000) kr.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

15 Valle Saga(NO)

Tom Erik Solberg

Öystein Tjomsland

31.6

6/1660 S 4 Skeie Kristian, Norge Vallesether Nils Ö, Norge

2

4 Hammarns Qaramell

Jill Ivarsson

Ulrica Edsén

32.7

4/1640 S 4 Edsén Ulrica, Bollstabruk Edsén Ulrica, Bollstabruk

3

5 Fall Galder

Malin Strinnlund

Malin Strinnlund

33.1

5/1640 V 5 Stall Vita Galden Berlin Hanna, Gävle

4

14 Govilja Viking

Jan Ove Olsen

Jan Ove Olsen

32.8

5/1660 S 4 Johman HB & Byström Eje Johman HB & Byström Eje

5

6 Mejram C.

Carina Åkerdahl

Carina Åkerdahl

34.6g

6/1640 S 13 Åkerdahl Carina & Åkerdal Madelene Åkerdahl Carina & Åkerdal Madelene

6

3 Rötungen

Per Linderoth

Fredrik Norredahl

34.7

3/1640 S 4 Penningkeisen HB, Frösön Penningkeisen HB, Frösön

7

12 Pannemanne

Jan-Olof Johansson

Lars Selin

33.6g

3/1660 V 5 Selin Lars, Kramfors Bergström Carina, Segersta

8

7 Tyra C.G.

Ove A Lindqvist

Caroline Holm

35.9g

7/1640 S 3 Easy KB, Uppsala Johansson Marie, Möklinta

O

8 Domherren

Hans Bergh

Jennifer Eriksson

37.6

8/1640 V 4 Eriksson Jennifer, Peter & Elisabet Eriksson Jennifer, Peter & Elisabet

O

11 Norrlands Jerven

Lars-Åke Ericsson

Lars-Åke Ericsson

37.5g

2/1660 H 4 Ericsson Lars-Åke, Lugnvik Ericsson Lars-Åke, Lugnvik

O

10 Skafferprinsen

Stefan Johansson

Erling Berglund

.

1/1660 V 7 Berglund Erling, Christina & Ann-C Berglund Erling, Christina & Ann-C

d

13 Prima Salvia

Ingvar Nyberg

Arvid Eckerskog

.g

4/1660 S 6 Eckerskog Arvid, Åsele Eckerskog Arvid, Åsele

d

9 Järvsö Åsa

Mats E Djuse

Caroline Holm

.g

9/1640 S 3 Easy KB, Uppsala Persson Ingemar S, Järvsö

d

1 Pella Pella

Stefan Edin

Stefan Edin

.g

1/1640 S 5 Nordin Bo & Karlström Anna Lindberg Jan, Kåge

d

2 Hammarns Qurt

Kristina Wallin

Ulrica Edsén

.g

2/1640 H 4 Edsén Ulrica & Könberg Hans Edsén Ulrica & Stall Lappello HB
Krönika