Spelkalendern
Dannero
Första start 12:20
0ms
LOPP
1
12:20
2
12:45
3
13:07
4
13:29
5
13:50
6
14:10
7
14:30
8
14:49

3-åriga och äldre svenska och norska kallblodiga högst 50.000 kr. Körsvenskrav kat. 2.
2140 m. Tillägg 20 m vid vunna 15.001 kr, 40 m vid 30.001 kr
Pris: 20.000-10.000-7.500-6.000-5.000-4.000-(1.500)-(1.000) kr.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

4 Fall Galder

Malin Strinnlund

Malin Strinnlund

34.2

4/2140 V 5 Stall Vita Galden Berlin Hanna, Gävle

2

3 Diesel Flicka

Ulf Ohlsson

Tomas B Nilsson

34.5

3/2140 S 4 Målarkompaniet i Östersund AB Eriksson Eva, Simrishamn

3

12 Källdals Rex

Johan Andersson

Stig Ch Andersson

32.8

2/2180 H 5 Andersson Stig & Karin Andersson Stig & Karin

4

2 Sundbo Kvasar

Robert Skoglund

Robert Skoglund

34.6

2/2140 V 3 Sundbo El AB, Söderhamn Sundbo El AB, Söderhamn

5

1 Skafferprinsen

Krister Söderholm

Erling Berglund

34.6

1/2140 V 7 Berglund Erling, Christina & Ann-C Berglund Erling, Christina & Ann-C

6

9 Storsmäll

Jens Eriksson

Jens Eriksson

33.8g

4/2160 S 4 Travtränare Jens Eriksson AB, Ursviken Holmgren High Speed Logistics AB

7

6 Pannemanne

Ingvar Nyberg

Lars Selin

33.8

1/2160 V 5 Selin Lars, Kramfors Bergström Carina, Segersta

8

5 Gullman

Ola Samnegård

Ola Samnegård

34.7

5/2140 V 6 Samnegård Ola, m fl Larsson Anita, Malmköping

O

11 Majprinsen K.L.

Mikael M Andersson

Ida Larsson

33.0

1/2180 V 6 Larsson Ida & Lars-Erik Larsson Ida & Lars E, Eriksson Markus

O

14 Åhs Gnå

Malin Viklund

Lena Westman

33.2

4/2180 S 6 Westman Lena, Sollefteå Westman Lena, Sollefteå

O

13 Klockar Eva

Madeleine Pålsson

Madeleine Pålsson

33.3

3/2180 S 4 Pålsson Madeleine, m fl Travecon HB, Borlänge

O

15 Guli Frodo

Mats E Djuse

Björn Karlsson

33.4g

5/2180 V 4 Linderberg Lars, Stockholm Andersson F & HB Anderssons Hästar

O

10 Kanape

Peter Eriksson

Karl Gunnar Löjdahl

34.9

5/2160 S 5 Gottås-Löjdahl Anita & Löjdahl K-G Gottås Löjdahl Anita, Brunflo

O

7 Lill Elden

Robert Kärrman

Torgny Kärrman

35.0g

2/2160 V 4 Kärrman Torgny & Sundström Roland Pettersson Eva, Vallsta

d

8 Prima Salvia

Katariina Palomäki

Arvid Eckerskog

.g

3/2160 S 6 Eckerskog Arvid, Åsele Eckerskog Arvid, Åsele