Spelkalendern
Dannero
Första start 12:20
0ms
LOPP
1
12:20
2
12:42
3
13:04
4
13:26
5
13:47
6
14:07
7
14:27
8
14:46

Fördel Ston
3-åriga och äldre svenska och norska kallblodiga 50.001 - 500.000 kr. Körsvenskrav kat. 2.
2140 m. Tillägg 20 m för hingstar och valacker. 20 m vid vunna 295.001 kr
Pris: 40.000-20.000-11.000-7.500-6.400-(5.400)-(1.500) kr.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

9 Olsims Arne

Magnus O Jonsson

Magnus O Jonsson

26.3

2/2160 V 7 Stall Z-A Olsims Andersson Leif & Zetterberg Agneta

2

2 Grude Tilla

Jimmy Jonsson

Öystein Tjomsland

27.1

2/2140 S 5 Lustberget AB, Borlänge Hove Martin, Norge

3

3 Moi Edel(NO)

Ove A Lindqvist

Öystein Tjomsland

27.1

3/2140 S 6 Team Tjomsland Racing Stable AB Hålland Harald, Norge

4

1 Kavata

Jan Norberg

Karl Gunnar Löjdahl

27.2

1/2140 S 6 Gottås-Löjdahl Anita & Löjdahl K-G Gottås-Löjdahl Anita & Löjdahl K-G

5

4 Flaga

Jan-Olov Åberg

Jan-Olov Åberg

27.3

4/2140 S 8 Åberg Jan-Olov, Bollnäs Persson Per-Gunnar, Järvsö

6

13 Torpa Pål

Micael Melander

Janita Luttunen

26.2

2/2180 V 7 J&J Racing Oy, Finland Andreassen Pål, Norge

7

12 Ivarsjoker

Ricky Eklund

Anders Lundberg

26.3

1/2180 V 13 Lundberg Anders, Mellansel Olofsson Emma & Jönsson Anna

O

6 Maggnetta

Krister Söderholm

Göran Magnusson

30.7g

6/2140 S 8 Magnusson Göran, Fränsta Magnusson Gunn Britt, Fränsta

O

11 Kaksi Can

Robert Kärrman

Torgny Kärrman

31.0

4/2160 S 7 Kärrman Torgny, m fl Pakola Kai & Lindgren Åke

O

10 Klack Tekla

Joakim Reiser

Joakim Reiser

32.5g

3/2160 S 6 Stall Klacken AB, Järvsö Olsson Jessica & Reiser Joakim

d

5 Vårbusan

Kenth Åkerlund

Stefan Kurlberg

.g

5/2140 S 5 Kurlberg Stefan & Berglin Jeanette Andersson Sara, Kovland

d

15 Hibovalle

Ingvar Nyberg

Lennart Wedin

.g

4/2180 V 5 Wedin Lennart & Linda Linngård Ove, Alfta

d

7 Odexa

Henrik Svensson

Birgitta Nenzelius

.g

7/2140 S 5 Nenzelius Birgitta & Sundell Börje Nenzelius Birgitta, Sollefteå

Struken

8 Haga Bruden

Per Linderoth

Karl Gunnar Löjdahl

.

1/2160 S 10 Gottås Löjdahl A & Olsson Munters J Björk Hans-Ulrik, Näsviken

Struken

14 Skorpion

Mats E Djuse

Jan-Olov Persson

.

3/2180 V 6 Svedin Sara & Andersson Börje Roe Kjetil & Brekke Roe Åse
Krönika