Spelkalendern
Dannero
Första start 12:20
0ms
LOPP
1
12:20
2
12:42
3
13:04
4
13:26
5
13:47
6
14:07
7
14:27
8
14:46

Firma TUAFs lopp - Stolopp
3-åriga och äldre ston 40.001 - 200.000 kr. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner födda 030420 eller tidigare.
2140 m. Tillägg 20 m vid vunna 80.001 kr
Pris: 22.000-11.000-8.000-6.200-5.200-4.200-(2.000)-(2.000) kr.

# HÄST/KUSK TRÄNARE FORMRAD SPÅR/DIST REKORD STARTSUMMA SKOR VAGN KÖN ÅLDER FAR MOR ÄGARE UPPFÖDARE

1

Gold from Above

John Östman

Lars-Erik Jakobsson 0-6-0-0-0 1/2140 1:18.0m 54.100 Svensk S 6 From Above Passion for Gold Jakobsson Lars-Erik & Bäckström Monica Jakobsson Lars-Erik & Bäckström Monica

2

Tjinona Indika

Stefan Edin

Jonas Edlund 5-0-3-4-5 2/2140 1:19.5m 59.700 Svensk S 4 One too Many So Cute Indika Dahlberg Karl-Gunnar, m fl Axelsson Kåre, Lindesberg

3

Dory Hall

Brage Hansen

Ricky Eklund 7-0-6-0-d 3/2140 1:16.9l 78.000 Svensk S 5 Quarcio du Chene Dina Tempest Ardbeg HB, Köpmanholmen Kjellgren Kenneth, Österskär

4

Ninja's Queen

Mats E Djuse

Lars Wikström 0-5-4-1-6 1/2160 1:15.6m 164.400 Svensk S 4 Make it Happen Missis Olsson Mats & Johansson Jessica Ninja Trotting AB, Sölvesborg

5

Clipping Oklahoma

Aleksi Kytölä

Aleksi Kytölä 0-d-4-7-  2/2160 1:18.7l 142.800 Svensk S 7 Enjoy Lavec Clipping Arizona Puranen Saara, Finland Stall Clipping AB, Åsa

6

She's My Heaven

Caroline Forsner

Caroline Forsner 6-2-2-4-  3/2160 1:16.9m 161.800 Svensk S 4 From Above Memphis Front Lady Travfo KB & Tur O Retur HB Travfo KB & Samuelsson Håkan

7

Intercepted

Patrick Wickman

Patrick Wickman 0-0-3-4-  4/2160 1:17.2m 181.300 Svensk S 5 Scarlet Knight Digital Stamp Stall T.Z. (Melander Stefan) Stefan T.Z. Melander HB, Enköping

8

Zoreen

Ricky Eklund

Ricky Eklund 5-d-0-d-  5/2160 1:17.5m 166.500 Svensk S 5 Zola Boko Laureen Harnell Malin & Gustafsson Christian Ölme Bensin & Detaljist AB

9

Listas Alice

Björn Persson

Björn Persson 2-6-6-0-5 6/2160 *1:17.5l 185.700 Svensk S 6 Weingartner Global Now Persson Björn, Matfors Listaskogens Stuteri AB, Uddevalla

10

Thelma M.M.

Tomas Pettersson

Tomas Pettersson k-4-2-1-2 7/2160 1:17.1m 182.500 S 4 Beanie M.M. Pasadena O.K. Å&P Travträning AB(Åsberg & Petterson) Johansson Magdalena & Waage Morten

11

Unleash the Steel

Daniel Wäjersten

Markus Pihlström  -d-0-d-  8/2160 1:18.1l 193.400 Svensk S 5 S.J.'s Caviar Mellby Vamp Pha Management AB, Stockholm Stall Steel Mountain HB, Långsele

12

Mellby Hyacint

Susanne H Osterling

Susanne H Osterling 5-0-6-3-3 9/2160 1:17.3l 197.100 Svensk S 5 Going Kronos Mellby Anemone Osterling Staffan, Domsjö Mellby Gård AB, Malmö

13

Bottnas Estelle

Tino Lindström

Tino Lindström  -5-0-0-  10/2160 *1:16.6l 145.050 Svensk S 7 Perhaps Love Isis Wood Tilder Isabelle, Holmsund Stall Escapade AB, Norrtälje

14

Design Highlight

Ebba Ödling

Ebba Ödling 8-0-7-8-8 11/2160 1:16.3m 125.600 Svensk S 9 Scarlet Knight Barbados Hanover Ödling Ebba, Noraström Stefan T.Z. Melander HB, Enköping

15

Persos Lime

Bo Eklöf

Per-Erik Ulander  -0-2-6-0 12/2160 1:17.2m 161.100 Svensk S 6 Omega Boko Persos Linnea Pedu HB, Indal Perers Erik & Inga-Lill
START tis 20 apr