Spelkalendern
Dannero
Första start 18:20
0ms
LOPP
1
18:20
2
18:42
3
19:05
4
19:30
5
19:52
6
20:14
7
20:36
8
20:56
9
21:15
10
21:33

Banförhållande: Lätt bana

P21 - Spårtrappa
3-åriga och äldre 200.001 - 500.000 kr med högst 500 poäng. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner födda 030518 eller tidigare.
2140 m. Autostart. 15 startande. Spår efter startsumma där häst med lägst startprissumma får spår 1 osv, enligt följande ordning spår 1,2,3,4,5,6,9,10,7,11,8,13,12,14,15. Spårförbehåll ej tillåtet.
Pris: 10.000-5.000-3.500-2.500-2.100-2.000-2.000-2.000 (8 priser)

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

12 Topnotch Liss

Per Linderoth

Per Linderoth

15.9a

12/2140 V 6 Bygg o Varu Akuten AB, Gällö Nordlöf Sandra, Brunflo

2

6 Mogge Hall

Ricky Eklund

Ricky Eklund

16.0a

6/2140 V 6 Ardbeg HB, Köpmanholmen Easy KB, Uppsala

3

10 African Coast

Ulf Ohlsson

Ulrica Håkansson

16.1a

10/2140 V 6 Håkansson Ulrica, Arnäsvall Menhammar Stuteri AB, Ekerö

4

13 Quite Right

Daniel Wäjersten

Per Anders Näslund

16.2a

13/2140 V 7 Näslund Per Anders, Lunde Stall Joke HB, Sundbyberg

5

5 Super Bee

Jimmy H Andersson

Håkan Wikner

16.4a

5/2140 S 7 Stall Yankina HB, Matfors Stall Yankina HB, Matfors

6

9 Gillsin

Nicklas Westerholm

Tia Norrgård

16.4a

9/2140 V 12 Norrgård Tia, m fl Hedman Aili, Finland

7

3 Benromach

Jill Ivarsson

Maria Holmberg

16.4a

3/2140 V 11 Holmberg Maria, Nyland Ulin Kjell-David, Nyland

8

11 Darling Laser

Rikard N Skoglund

Aleksi Kytölä

16.6a

11/2140 S 6 Sydän Pelissä Stable, Finland Stutteri Laser I/S, Danmark

O

15 Peat Chimney

Hans Bergh

Maria Holmberg

17.3a

15/2140 S 8 Ulin Kjell-David, Nyland Ulin Kjell-David, Nyland

O

7 Devs Daredevil

Mats E Djuse

Johan Persson

17.3a

7/2140 V 9 Persson Matilda, J & S, Frank S Bergenstam-Hansson M, Hansson J & F

O

2 Quickfire

Kevin Porshage

Roland Jonsson

17.3a

2/2140 V 12 Jonsson Roland & Anita Menhammar Stuteri AB, Ekerö

O

4 One For You(FI)

Magnus A Djuse

Aleksi Kytölä

17.6ag

4/2140 V 7 Puranen Saara, Finland Sipilän Tila, Finland

O

14 Heartbeat

Ingvar Nyberg

Carola Wallin

21.1ag

14/2140 H 7 Wallin Carola & Wedin Emil Wallin Carola, Kramfors

d

8 Global Avenue

Susanne H Osterling

Lennart Frölander

13ag

8/2140 S 5 Frölander Linda & Lennart Global Farm AB, Nacka Strand

Struken

1 Basil Mearas

Jessika Sidbäck

Susan Wiklund - 1/2140 V 10 Wiklund Susan & Claes Snogarps Gård AB, Ystad