Spelkalendern
Dannero
Första start 12:20
0ms
LOPP
1
12:20
2
12:42
3
13:04
4
13:26
5
13:47
6
14:07
7
14:27
8
14:46

Banförhållande: Lätt bana

3-åriga och äldre högst 130.000 kr. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner födda 030610 eller tidigare.
2640 m. Tillägg 20 m vid vunna 65.001 kr
Pris: 20.000-10.000-7.500-6.000-5.000-4.000-(2.000)-(2.000) kr.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

14 Jojo Keeper

Rikard N Skoglund

Robert Bergh

17.1

8/2660 V 4 Grundtjärn Invest AB, m fl Eriksson Mats B, Rättvik

2

7 Crazyforareason Ås

Sofia Frilén

Åke Eriksson

17.2

1/2660 V 5 Eriksson Å & F:a Backes Häst & Service Lorentzon Ann-Christin & Magnusson J-E

3

9 Somebody's Destiny

Stefan Johansson

Stefan Johansson

17.2

3/2660 V 4 Nordqvist Hans, m fl Linnatie Nina, Umeå

4

2 No Name

Micael Melander

Johanna Dahlberg

17.8

2/2640 S 7 Dalberg Johanna, Indal Claesson Thomas, Ljustorp

5

6 First Nation

Tomas Pettersson

Lars Folke

17.9

6/2640 S 4 Svanberg & Co HB, Sala Folke Lars, Kälarne

6

12 Off Road Honey

Jörgen Berglund

Jarmo Kallunki

17.5

6/2660 S 4 Kallunki Jarmo, Nyland Kallunki Jarmo, Nyland

7

4 Kasper D.Boko

Mats E Djuse

Mika Haapakangas

18.8g

4/2640 V 4 Scuderia Achillea Boko Stables Holland BV, Nederländerna

8

8 Red Pond Peak

Sanna Boije

Sanna Boije

18.2

2/2660 V 9 Boije Jeanette & Sanna Leonhaupt Claes, Täby

O

13 Lady Hall

Jessika Sidbäck

Jessika Sidbäck

18.3

7/2660 S 6 Sidbäck Jessika & Frank Nordin Cecilia Strömberg Nils-Georg & Nordström K

O

5 B.W.T.Fast Lane(FI)

Veikko Haapakangas

Mika Haapakangas

18.9g

5/2640 V 4 Stable Haapakangas Oy, Finland Hagalund Trotters Oy, Finland

O

1 Mind Reader

Ingvar Nyberg

Nathalie Wallin

19.0g

1/2640 V 5 Kempe Stefan & Wallin Nathalie Åkerman Fanny & Kempe Stefan

O

10 Loaded Noah

Magnus A Djuse

Markus Pihlström

ug

4/2660 V 5 Op's entrepr. HB (Pihlström M), m fl Loaded Boys AB, Vaxholm

d

11 Southridgeclayborn

Henrik Svensson

Henrik Svensson

12g

5/2660 V 5 Henrik Svensson Travstall AB, m fl Byström Andreas, Sundsvall

d

3 Next to Wurst(FI)

Jimmy H Andersson

Aleksi Kytölä

ug

3/2640 H 4 Wurst Racing Oy, Finland Wurst Racing Oy, Finland